توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار قزوین:
نخبگان ایثارگر در معرفی سیره شهدا به جوانان همت کنند
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۵
استاندار قزوین گفت: نخبگان ایثارگر در معرفی سیره شهدا به جوانان همت کنند تا آنان بیشتر با مفاهیم ایثار و گذشت آشنا شوند.

به گزارش عرش نیوز؛مرتضی روزبه در حاشیه نشست صمیمی با جانبازان بالای 70 درصد و نخبگان شاهد و ایثارگر اظهار کرد: آرامش و امنیت امروز را مرهون تلاش‌ها و رشادت‌های رزمندگان و ایثارگران هستیم و باید در جبران آن تلاش کنیم.

وی افزود: مسئولانی که در نشست‌های صمیمی ایثارگران حضور می‌یابند و در خصوص موضوع‌های مختلف قول‌های مساعدی می‌دهند باید در اجرایی کردن آن‌ها تلاش و همت کنند تا بتوانیم خدمات مطلوبی به این قشر از جامعه ارائه دهیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه با برگزاری این نشست‌ها به دنبال معجزه نیستیم ،چراکه انجام برخی از کارها نیاز به زمان دارد، افزود: باید قبول کنیم ما با محدودیت‌ها و امکاناتی روبرو هستیم و باید آن‌ها را در کنار هم بگذاریم تا بتوانیم به نتایج مطلوبی برسیم.

این مسئول با اشاره به اینکه برخی از مشکلات در کوتاه مدت و برخی دیگر در دراز مدت برطرف می‌شود، عنوان کرد: بنده، مشاور امور ایثارگران استاندار و بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری و تصمیمات لازم را در رفع مشکلات ایثارگران انجام می‌دهیم.

وی به دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: ایثارگران مصداق بارز مجاهدان هستند، چه آن‌هایی که با حضور در این دوران شهید و مفقودالأثر شدند و چه آن‌هایی که ماندند.

استاندار قزوین با بیان اینکه باید رشادت‌ها و فداکاری‌های ایثارگران و شهدای هشت سال دفاع مقدس را به خوبی به نسل جوان انتقال دهیم، تصریح کرد: زحمات خوبی در این راستا انجام شده اما هنوز حداقل ایثارگری‌های آن‌ها را به مردم معرفی نکردیم.

وی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس افرادی بودند که شخصیت‌شان بی‌نظیر بود، بیان کرد: برخی از آن‌ها از فرصت‌های جنگ تحمیلی استفاده می‌کردند و به مطالعه و درس خواندن می‌پرداختند.

روزبه خاطرنشان کرد: شهدا در هشت سال دفاع مقدس با از خودگذشتگی و ایثار در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند تا ارزش‌های اسلامی در کشور حفظ شود و ماندگار باشد.

استاندار قزوین با بیان اینکه ایثارگران نقش بسزایی در انتقال ویژگی‌های اخلاقی شهدا به جوانان دارند، خاطرنشان کرد: ما باید با همت و اراده در این مسیر گام برداریم تا بتوانیم موفق باشیم.

وی با اشاره به اینکه قدرت تفکر شهدای ما بزرگ و عمیق و روح آن‌ها بلند بوده است، افزود: ما باید سیره آن‌ها را با تدوین کتاب به نسل جدید بشناسانیم.

این مسئول با اشاره به اینکه نشست‌های صمیمی با ایثارگران باید هر ماه با برنامه‌ریزی درست برگزار شود، خاطرنشان کرد: یک نفر از معاونان بنیاد شهید باید مسئولیت برگزاری نشست‌های استاندار با ایثارگران را بر عهده بگیرد.

استاندار قزوین افزود: مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران به طور مداوم با بنده و مسئول امور ایثارگران در استانداری قزوین در ارتباط باشند تا بتوانیم در خصوص مباحثی که در این نشست‌ها مطرح می‌شود به نتایج مطلوبی دست یابیم.


منبع:فارس

کد مطلب: 357902