توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون سازمان تبلیغات اسلامی: اعتقادات دینی از آسیب های اجتماعی می کاهد
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷
معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی گفت: اعتقادات دینی و معنوی و برپایی نماز از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی می کاهد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام و المسلمین «سیدجواد موسوی هوایی» روز یکشنبه در اجلاس منطقه ای نماز در سنندج، افزود: بروز برخی ناهنجاری های اجتماعی به دلیل فاصله گرفتن از نماز و فضایل دینی و معنوی است.

معاون آموزش و پژوهش سازمان تبلیغات اسلامی با تاکید بر تلاش برای تقویت اعتقادات دینی و معنوی جامعه بویژه گرایش به سمت و سوی نماز و ارتباط با خداوند گفت: اگر نماز و سنت های اسلامی به درستی در جامعه ترویج شود، تمامی آسیب ها و مشکلات موجود حل می شود.

وی خاطر نشان کرد: ارتباط مداوم با خداوند و برپایی نماز، انسان را در روابط اجتماعی و سیاسی نیز موفق خواهد کرد.

حجت الاسلام موسوی هوایی افزود: کسی که اهتمام به نماز و انس و تفکر در قرآن داشته باشد آرام آرام به قرآن ناطق در حد ظرفیت انسانی خود تبدیل می شود.

معاون سازمان تبلیغات اسلامی با بیان این که اهتمام به نماز قلب را متقی خواهد کرد، گفت: نماز رشد فضایل اخلاقی و فرهنگی را با خود به همراه آورده و معارف مطرح شده در آن از لحاظ دانشی و علمی، جامعه را پشتیبانی می کند.

وی گفت: برپایی نماز به عنوان یک واجب الهی سب زندگی ما را تغییر داده و نگاه انسان را به عالم هستی تنظیم می کند.

حجت الاسلام موسوی هوایی افزود: نماز اتصالات بسیار قوی به عمق زندگی انسان داشته و سبک زندگی و تمامی ارتباطات ما اعم از ارتباطات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را تنظیم خواهد کرد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی و توسعه پژوهش های کاربردی سازمان تبلیغات اسلامی نیز در این همایش گزارشی از پیمایش منطقه ای نماز ارایه داد و با تاکید بر این که در سنجش سطح دینداری جامعه باید جانب احتیاط رعایت شود، گفت: نباید در این سنجش برداشت های سلیقه ای و شخصی وارد شود.

سید علیرضا فروغی ادامه داد: سنجش سطح دینداری جامعه امری مهم است و نباید قضاوت های افراد به کلیت جامعه تعمیم داده شود بلکه باید با انجام کارهای علمی و مذهبی معتبر و با رعایت جانب احتیاط این مهم را انجام داد.

اجلاس منطقه ای نماز با عنوان نماز، رشد فضایل اخلاقی و تعالی فرهنگی امروز (یکشنبه) با حضور صاحب نظران و پژوهشگرانی از استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، مرکزی، خوزستان و کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 336608