توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز خبر داد
تخصیص ۱ میلیارد تومان اعتبار به مرکز نجوم خوزستان
شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۰
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز گفت: جشنواره ملی نجوم و ساعت های آفتابی پاسخی به میل ، اشتیاق و نیازی است که در جوانان خوزستان احساس می‌شود
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از  تسنیم از اهواز عظیم شمخانی شامگاه جمعه در آیین اولین جشنواره ملی ساعت های آفتابی و نجوم در فرهنگسرای نجوم پارک شهروند با اشاره به اینکه قرآن بر زیبایی آسمان ها تاکید فراوان دارد اظهار کرد: این جشنواره پاسخی به میل ، اشتیاق و نیازی  است که در جوانان خوزستان احساس می شود.

 
وی افزود: فرهنگسرای نجوم و رصدخانه پارک شهروند اهواز شامل سه بخش اصلی است که بخش اول سالنی  مجهز به گنبد آسمان نما است و بخش دوم هم رصدخانه ای است که به تلسکوپ فوق پیشرفته و فوق حرفه ای و 9 تلسکوپ نیمه حرفه ای مجهز است.

 
شمخانی با بیان این که بخش نمایشگاهی،سالن جلسات و کلاش های آموزشی از قسمت های دیگر این فرهنگسرا است تصریح کرد: در تجهیز این مرکز از بهترین ابزار تخصصی علم نجوم استفاده کردیم  که به گفته بسیاری از صاحب نظران این مرکز به عنوان الگو در کل کشور تبدیل شده است.

 
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اهواز ابراز کرد: برای تجهیز و تبدیل این محل به مرکزن نجوم اهواز 10 میلیارد ریال هزینه شده است که  فرایند آماده سازی و تجهیز آن 6 ماه به طول انجامیده است که آن را به شهروندان هدیه می کنیم و آماده برگزاری جشنواره های مرتبط با نجوم در سطوح مختلف هستیم.
کد مطلب: 275408