توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دادستان کرج : با متخلفان ساخت‌وساز غیرمجاز در کرج برخورد می‌شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۴۷
دادستان کرج گفت: افرادی که به غیرمجاز اقدام به ساخت‌وساز یا تغییر کاربری اراضی کشاورزی می‌کنند متخلف شناخته می‌شوند و بر اساس قانون با آنان برخورد می‌شود.
به گزارش عرش نیوز،
حاجی‌رضا شاکرمی، با اشاره به بحث زمین‌خواری و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی در کرج اظهار داشت: تغییر کاربری اراضی کشاورزی، زراعی و باغی جرم محسوب می‌شود و به جهاد کشاورزی تکلیف شده نظارت و کنترل لازم را در این راستا داشته باشد.

وی افزود: افرادی که اقدام به ساخت‌وساز غیر مجاز و بدون استعلام یا اخذ مجوز از جهاد کشاورزی کنند، بر اساس تبصره یک، ماده یک قانون کاربری زراعی با آنان برخورد می‌شود.

دادستان کرج بیان کرد: به جهاد کشاورزی و معاونت عمرانی استانداری البرز تکلیف شده تا برنامه‌ریزی و طرح مناسب برای این موضوع داشته باشند و مکان‌هایی که برای تفرجگاه مردمی مناسب است و در اراضی درجه ۴ کشاورزی قرار دارد و غنی نیست به بحث‌ تفریحی، تفرجگاهی و شهرک‌ها اختصاص یابد.

وی با اشاره به بحث نظارت بر زندان‌های کرج گفت: دو قاضی برای نظارت بر امور زندانیان و اجرای دستورالعمل‌هایی برای کاهش جمعیت کیفری زندان در نظر گرفته شده است.

شاکرمی خاطرنشان کرد: قاضی ناظر بر زندان و شورای طبقه بندی در زندان حضور دارند و نظرات از طریق آن‌ها اعمال می‌شود.

وی اظهار داشت: صحبت‌ها و جلساتی برگزار شده و بر اساس آن ماهانه تعدادی از قضات دادسرا و دادگاه‌ها به زندان رفته و ضمن ملاقات با زندانیان به بررسی مشکلات آنان می‌پردازند.

وی گفت: همچنین فردی نیز در زندان گماشته شده که به بررسی و نظارت پرونده افرادی می پردازد که دارای بیش از ۲ ماه بازداشت باشند.
دادستان کرج بیان کرد: با تسریع و رسیدگی به امور زندانیان علاوه بر اینکه جمعیت کشوری کاهش می یابد، این زندانیان تعیین تکلیف می‌شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 339308