توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد
ضرورت تربیت درونی و اعتدال در رفتار کودکان و نوجوانان
دوشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش بر ضرورت تربیت درونی و اعتدال در رفتار کودکان و نوجوانان تاکید کرد.

به گزارش عرش نیوز؛حمیدرضا کفاش صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان اظهار داشت: مراسم عزاداری ماه محرم استان زنجان یکی از مراسم‌های عزاداری خوب کشورمان است که پشت پرده این مراسم یک عقل سلیم وجود دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به عزاداری باشکوه مردم پایتخت شور و شعور حسینی چند استان دیگر کشورمان نیز از این مراسم الگو گرفته‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه حوزه معاونت پرورشی و تربیتی اهداف روحانیت را دنبال می‌کند، افزود: یکی از برنامه‌های خوب در این زمینه اصل سند توسعه اقامه نماز است.

این مسئول با اشاره به اینکه در پنج یا شش استان کشورمان ائمه جمعه برای اقامه نماز جماعت در مدارس حضور می‌یابند، گفت: حضور ائمه جمعه در مدارس برای اقامه نماز از اهمیت بالایی برخوردار است.

کفاش با اشاره به اینکه اقامه نماز در مدارس با بخشنامه و دستورالعمل درست نمی‌شود، بیان داشت: معلمان باید در نماز جماعت مدارس شرکت کنند تا دانش‌آموزان نیز برای شرکت در نماز جماعت رغبت داشته باشند.

*حضور روحانی و معلم قرآن در مدارس کشور کم است

وی با بیان اینکه حضور روحانی و معلم قرآن در مدارس کشورمان کم است، یادآور شد: باید برای رفع مشکلات موجود در این زمینه از همه توان استفاده کرد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید طوری در نظام جمهوری اسلامی ایران رفتار کنیم تا کودکان و نوجوانان صاف و صادق باشند.

این مسئول بر ضرورت تربیت درونی و اعتدال در رفتار کودکان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: باید تربیت دینی طوری باشد که حد وسط داشته تا دانش‌آموزان خسته نشوند.

کفاش با اشاره به اینکه با رفتار متناسب نسل امروز متدین تربیت می‌شوند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری توصیه می‌کنند دانش‌آموزان وابسته به جریانات سیاسی نشوند.

وی به تشکیل کار گروه حوزوی و دانشگاهی اشاره کرد و اظهار داشت: حفظ قرآن کریم توسط کودکان و نوجوانان نباید از روی اجبار باشد بلکه باید دانش‌آموزان به سمت حفظ قرآن کریم ترغیب شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش به انس کتاب‌های درسی با اهل بیت (ع) اشاره کرد و بیان داشت: پرداختن به این موضوع در کتاب‌های درسی از وضعیت خوبی برخوردار است.

این مسئول ادامه داد: باید در این زمینه کتاب‌‌های تقویتی و جذاب تدوین شود تا دانش‌آموزان با علاقه‌مندی بیشتری این کتاب‌ها را مطالعه کنند.

*انتشار 14 کتاب برای دوره ابتدایی با موضوع امامان معصوم(ع)

کفاش با بیان اینکه 14 کتاب برای دوره ابتدایی با موضوع امامان معصوم(ع) منتشر شده است، گفت: در این کتاب‌ها موضوعات مختلف در قالب داستان به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین 14 کتاب به زبان نوجوان با تاکید بر سبک زندگی معصومان منتشر شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در پایان بیان داشت: در حال حاضر تلاش می‌شود این کتاب‌ها در حد وسیعی چاپ شده و در بین مدارس کشورمان توزیع شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 342809