توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد مطرح کرد
عدم توجه به اشتغال نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز لامرد
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۷
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد از عدم توجه به اشتغال نیروهای بومی این شهرستان در صنایع نفت و گاز موجود در لامرد خبر داد.
 
عرش نیوز به نقل از فارس؛احمد اخلاقی  اظهار داشت: 17 درصد از گاز مصرفی کشور از مخازن گازی منطقه عملیاتی پارسیان که در شهرستان لامرد و مهر واقع شده تأمین می‌ شود که با استخراج روزانه میلیون‌ها مترمکعب گاز از این مخازن و تصفیه آن در پالایشگاه گاز پارسیان انجام می‌پذیرد.

 
وی افزود: در انجام این فرایند برای نزدیک به 2 هزار نفر ایجاد اشتغال شده، اما شاهد حضور بی‌ضابطه تعداد بسیاری از افراد غیربومی و حتی از سایر استان‌های کشور در قالب نیروهای ارکان ثالث و پیمانکاری در مشاغل تخصصی و ساده و غیرتخصصی هستیم.

 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد با اشاره به اینکه این موضوع باعث وجود مشکل و نارضایتی برای مردم و افراد جویای کار در لامرد و مهر شده گفت: پیمانکاران فعال در امور مختلف بدون توجه به اولویت‌بندی اقدام به جذب نیروهای غیربومی در حراست، نقلیه موتوری، خدمات، فضای سبز و ایمنی می‌کنند.

 
اخلاقی ادامه داد: با توجه به نرخ بیکاری نزدیک به 13 درصدی در لامرد و وجود نیروهای تحصیل‌کرده فراوان به‌ویژه در رشته‌های مرتبط با نفت و گاز در لامرد می‌طلبد اقدامات جدی مسئولان ذی‌ربط در زمینه استخدام این جوانان انجام شود.

 
این مسئول خاطرنشان کرد: در این اواخر منطقه عملیاتی پارسیان برای تأمین نیروهای حراست و ایمنی اقدام به جذب 40 نیروی جدید کرده که تعداد بسیار اندکی از آنان نیروهای بومی هستند و مابقی غیربومی و حتی از استان‌های دیگرند.
کد مطلب: 282400