توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار لرستان:
کمیته تخصصی برای بررسی وضعیت مسکن مهر در استان لرستان تشکیل شود
دوشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۶
استاندار لرستان گفت: اداره کل راه و شهرسازی به‌ جای اینکه مشکلات مسکن مهر استان را به گردن دیگران بیندازد زمان اتمام ۱۰ هزار واحد مانده مسکن مهر را مشخص کند چون درهرحال پروژه‌های مسکن مهر باید تا خرداد ۹۶ تمام شوند.

به گزارش عرش نیوز از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه یکشنبه در جلسه شورای مسکن استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهارداشت: اگر اداره کل راه و شهرسازی تعهدات موردنظر بانک مسکن در مورد تجدید قرارداد 856 واحد مسکن مهر را نپذیرد ازاین‌پس جلسه شورای مسکن را برگزار نمی‌کنیم؛ بنابراین به طور حتم باید این تعهدات را بپذیرند.

وی بابیان اینکه اداره کل مسکن و شهرسازی به منتقدترین منتقد مسکن مهر تبدیل‌شده است، افزود: منکر مشکلات مسکن مهر نیستیم؛ اما کسی باید هزینه مسکن مهر را در این کشور پرداخت کند نمی‌شود دستگاه‌ها مشکلات مسکن مهر را بین هم پاس‌کاری کنند.

استاندار لرستان عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی به‌ جای اینکه مشکلات را به گردن دیگران بیندازد بگوید که 10 هزار واحد مانده مسکن مهر چه زمانی به اتمام می‌رسند درهرحال پروژه‌های مسکن مهر تا خرداد 96 باید تمام شوند و دیگر بااینکه محل ساخت مسکن مهر خراب است نباید کاری داشته باشیم.

وی بیان کرد: تمام روضه‌های مسکن مهر را خوانده‌ایم و هیچ مشکلی هم از ما حل‌نشده است؛ بنابراین باید روی بحث اتمام  واحدهای باقیمانده بحث کنیم.

بازوند با اشاره به اینکه وقتی واحدهای مسکن مهر متقاضی ندارند چرا باید پول بانک مسکن هزینه این واحدها شوند،گفت: اگر به امید این باشیم که واحدهای بدون متقاضی با طرح مسکن اجتماعی متقاضی پیدا کنند؛ بحث این است که شاید با مسکن اجتماعی هم گشایشی در واگذاری این واحدها نشد.

وی بابیان اینکه وقتی دستگاه متولی مسکن به مصوبات شورای مسکن عمل نکند چطور باید انتظار داشته باشیم که دستگاه‌های خدمات رسان به تعهدات خود عمل کند، اظهارداشت: شهرداری اعتقادی به سایت مسکن مهر کمالوند نداشته است و بااین‌حال چگونه می‌توانیم برای ایجاد فضای سبز در این سایت هزینه‌هایی را بر شهرداری تحمیل کنیم.

استاندر لرستان افزود: اداره کل مسکن و شهرسازی هم پول دارد و هم زمین ازاین‌رو باید برای ایجاد فضای سبز در سایت مسکن مهر کمالوند یا زمین برای فروش در اختیار شهرداری قرار دهد و یا اینکه هزینه آن را تأمین کند.

وی بابیان اینکه فضای سبز ایجادشده در سایت مسکن مهر دره گرم نیز خوب نیست و آن‌ نیز سبب گرفتاری می‌شود، عنوان کرد: در شورای مسکن به‌جای اینکه تصمیم بگیریم بیشتر وقت خود را بر تصمیم سازی و کار کارشناسی قرار می‌دهیم و بااین‌حال ضرورت دارد که یک کمیته تخصصی و کارشناسی ایجاد شود تا بر روی دستور کارها کار کارشناسی لازم انجام شود و بعد برای تصویب به شورای مسکن واگذار شوند.

کد مطلب: 390707
 
 


تلویزیون اینترنتی مستضعفین
۱۳۹۵-۰۶-۰۴ ۱۴:۴۵:۰۰
مسکن در نظام اسلامی
http://www.mostazafin.tv/video/7196 (67528)