توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وزیر ارشاد در گرگان:
صندوق بیمه فعالان قرآنی کشور تشکیل می‌شود
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صندوق بیمه فعالان قرآنی در کانون‌های مساجد کشور تشکیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز:علی جنتی ظهر امروز در حاشیه برگزاری کنگره شعر اهل بیت(ع) در گفت‌وگو با خبرنگاران در گرگان گفت: صندوق بیمه فعالان قرآنی در گذشته در قالب صندوق هنرمندان بود، اما به علت اساسنامه این صندوق که فقط در اختیار هنرمندان، روزنامه نگاران و نویسندگان بود، قرار است صندوقی اختصاصی این قشر و فعالان قرآنی و کانون های مساجد تشکیل شود که البته نیازمند اعتبارات خاص است.

وی با اشاره به برگزاری کنگره شعر اهل بیت در گرگان افزود: این کنگره با توجه به محوریت آن که اهل بیت(ع) است بسیار اهمیت دارد و امیدواریم در سال‌های آینده ادامه داشته باشد و شعر اهل بیت مورد توجه وزارت ارشاد است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: این کنگره را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم آثار آن به صورت کتاب منتشر شود ، شیعه و سنی به اهل بیت ارادت دارند و این کنگره وحدت بین مذاهب اسلامی را در کشور نمایان کرده، وحدت شیعه و سنی و محبت آن ها به اهل بیت در همه مسلمان جهان به خصوص کشورهای شمال آفریقا مشهود است.

جنتی خاطرنشان کرد: در زمینه هنرهای تجسمی و دیگر هنرها تلاش‌های خوبی در زمینه اهل بیت انجام شده و نمونه بارز آن آثار استاد فرشچیان است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340306