توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار دامغان:
زمینه اشتغال در بخش‌های کشاورزی شهرستان دامغان فراهم شده است
شنبه ۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳
فرماندار دامغان با اشاره به مشکلات مطروحه در حوزه اشتغال این شهرستان از بیکاری فارغ‌التحصیلان به‌عنوان مهم‌ترین مشکل حوزه اشتغال دامغان نام برد و گفت: زمینه اشتغال در بخش‌های کشاورزی و باغداری برای دامغانی‌ها وجود دارد.

 

به گزارش عرش نیوز از دامغان، علی‌اصغر مجد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان دامغان در فرمانداری دامغان اظهار داشت: امروز دامغان با کمبود نیروی کار مواجه است؛ درحالی‌که افراد تحصیل‌کرده بیکار فراوانی دارد.

وی با اشاره به اینکه بیشتر افراد تحصیل‌کرده در دامغان به دنبال فرصت‌های شغلی اداری هستند خاطرنشان کرد: این در صورتی است که این افراد می‌توانند در بخش‌های دیگر این شهرستان که به نیروی کار نیاز است؛ مشغول به کار شوند.

فرماندار دامغان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های اشتغال فراوانی در شهرستان دامغان نهفته است تصریح کرد: زمینه اشتغال در بخش‌های کشاورزی و باغداری برای دامغانی‌ها وجود دارد.

مجد با اشاره به عدم رغبت جوانان و افراد تحصیل‌کرده دامغانی برای اشتغال در این بخش‌ها، فرهنگ‌سازی برای ترغیب آنان به اشتغال در بخش کشاورزی دامغان را خواستار شد.

وی با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در دامغان نیز می‌تواند بخش عمده‌ای از مشکلات اشتغال شهرستان دامغان را رفع کند؛ بر ضرورت تدوین برنامه‌های علمی بلندمدت توسعه صنعت و معدن این شهرستان با همکاری دانشگاه‌های دامغان تأکید کرد.

فرماندار دامغان با اشاره به لزوم ارائه آمارهای دقیق از وضعیت صنایع در این شهرستان به‌منظور برنامه‌ریزی برای رفع مشکلات و حصول نتایج بهتر در این زمینه عنوان کرد: مدیران اجرایی شهرستان دامغان باید مشکلات خود را درزمینهٔ اشتغال احصا و آن را به فرمانداری دامغان اعلام کنند.

مجد با اشاره به اینکه 86 درصد از اعتبارات مصوب در قانون بودجه امسال برای دامغان از اعتبارات ملی است تأکید کرد: مدیران شهرستان دامغان باید با برنامه‌ریزی مدون برای جذب هرچه بیشتر اعتبارات ملی تلاش کنند.

کد مطلب: 390608
 
 


پربازدیدترین