توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عامل بوی ناشناخته در بوکان مشخص شد
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان، عامل اصلی یک بوی نامطبوع و ناشناخته در سطح این شهر و برخی روستاهای اطراف آن را وجود کارخانه تولید کود مرغی عنوان کرد.
به گزارش عرش نیوز؛'محمد احمدی' افزود: از یک هفته پیش بوی ناشناخته ای گاه و بیگاه در نقاط مختلف شهر بوکان و روستاهای اطراف وجود داشت که این بوی نامطبوع مردم را آزار می داد و عامل آن نیز مشخص نبود.

وی گفت: با تلاش کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست بوکان، علت و منبع این بوی ناخوشایند که یک کارخانه تولید کود مرغی بود، کشف و شناسایی شد.

وی اضافه کرد: این کارخانه که در حوزه استحفاظی شهرستان سقز و در حدود هشت کیلومتری بوکان قرار دارد، با جمع آوری کردن فضولات مرغی و سوزاندن آنها موجب می شد تا گازی بد بو متصاعد شده و در فضا پخش شود.

احمدی از تعطیلی این کارخانه به مدت یک هفته به صورت موقت خبر داد و اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن این کارخانه در حوزه استحفاظی سقز، اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان در حال بررسی این موضوع و گرفتن تصمیم نهایی در این زمینه است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست بوکان ادامه داد: بر اساس بررسی های انجام شده این کارخانه پیشتر در روستای 'سرا' از توابع بخش مرکزی سقز فعالیت می کرد که به دلیل انتشار بوی نامطبوع، از آن روستا جمع آوری و به نزدیکی بوکان انتقال داده شد.

بوکان با بیش از 227 هزار نفر یکی از شهرهای جنوب آذربایجان غربی است که با شهرستان سقز از توابع استان کردستان هم مرز است .

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350404