توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
۲۹۵۴ مدرسه مازندران هوشمندسازی شد
سه شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۹
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از هوشمندسازی دو هزار و ۹۵۴ مدارس در این استان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، سید علی قاسمی تروجنی سه شنبه شب در نشست هم‌اندیشی روسای هیات مدیره خیرین مدرسه‌ساز مازندران با بیان اینکه حرکت خیران در عرصه‌ یاری‌رسانی پیوند عقل و عشق است، اظهار داشت: کار این افراد کاری بزرگ و خیری است به گونه‌ای که اولیا و انبیاء ما به این امر توجه و تاکید داشتند.

وی با توجه به فعالیت خیران در عرصه مدرسه‌ سازی از آنها خواستار فعالیت در دو امور آموزشی و پرورشی شد و گفت: خیران مازندرانی در کیفیت بخشی آموزش و پرورش مشارکت داشته باشند و در این امر کمک‌رسانی به دولت موجب ثمربخشی بسیاری از اهداف آموزشی می شود.

قاسمی با تاکید براینکه خیران علاوه بر ساخت مدرسه مدیریت واحد آموزشی را برعهده گیرند، افزود: هم‌اکنون دولت این بستر لازم را برای مدیریت مدارس از سوی خیران فراهم کرده است.

وی، خواسته‌ بعدی این سازمان را حمایت استاندار مازندران از خیران مدرسه ساز بیان و عنوان کرد: با توجه به هزینه زیاد در عرصه مدرسه‌سازی و دریافت تسهیلات بانکی از سوی خیران نیاز به حمایت بیشتر آنها در تسریع امور بانکی است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: وجود خیران مدرسه‌ساز در رشد سطح آموزشی این استان تاثیرگذار خواهد بود.

قاسمی با اشاره به فعالیت کمیته مشارکت مردمی و دولت برای هوشمندسازی مدارس استان یادآور شد: با توجه به فعالیت این کمیته برای هوشمندسازی مدارس یک میلیارد تومان کمک از سوی استانداری مازندران و یک میلیارد تومان از طرف مشارکت‌های مردمی و خیرین مدرسه‌ساز اختصاص یافته است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران با اعلام اینکه هم‌ اکنون با اختصاص این کمک‌رسانی سهمیه هر یک از شهرستان‌ها مشخص شده است، ابراز کرد: در این امر برای شهرستان آمل ۲۱ کلاس سهم دولت و ۲۱ کلاس از سوی خیران مشخص شده و برای بابل نیز ۲۶ کلاس از طرف دولت و ۲۶ کلاس سهم خیران تعیین شده است.

وی مجموع اجرای هوشمندسازی کلاس‌های مدارس از سوی این کمک‌رسانی را ۳۹۰ کلاس بیان کرد و گفت: از این تعداد ۱۹۵ کلاس سهم دولت و ۱۹۵ کلاس برای خیرین در نظر گرفته شده است.

قاسمی با تاکید براینکه هم‌اکنون ۲ هزار و ۹۵۴ مدرسه در این استان هوشمند شده است، افزود: از این تعداد هزار و ۴۰۴ مدرسه ابتدایی، ۷۰۷ مدرسه متوسطه اول، ۶۳۴ کلاس متوسطه دوم، ۹۶ مدرسه فنی و حرفه‌ای و ۱۱۳ مدرسه کارودانش هوشمند شدند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 340900