توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنگوی شورای شهر زرینه:
آغاز پروژه دفع صحیح فاضلاب زرینه / 125میلیون تومان برای 3.6 کیلومتر خط لوله فاضلاب
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۰
سخنگوی شورای اسلامی شهر زرینه گفت: با انعقاد قراردادی به مبلغ 125 میلیون تومان برای 3.6 کیلومتر خط لوله فاضلاب، عملیات اجرایی پروژه روز 17 خرداد آغاز شد.

به گزارش عرش نیوز،یوسف نادری اظهار داشت: اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار زرینه، حل مشکل دفع فاضلاب زرینه را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: چون شروع کار شورا در شهریور ماه بود و احتمال اینکه نتوان تا فصل بارش آن را به اتمام رساند، فاز اجرایی این پروژه که عمده مشکلات آن نبود اعتبار و مشکل خروجی فاضلاب به زمین‌های کشاورزی بود به سال 93 موکول شد.

سخنگوی شورای شهر زرینه با یادآوری حضور اخیر خبرنگاران استان در زرینه و پوشش خبری مناسب مشکلات این شهر، خاطرنشان کرد: پس از این اتفاق، حل این مشکل سرعت بیشتری به خود گرفت و  اعضای شورا با مذاکرات پیاپی با مدیریت آب و فاضلاب، نمایندگان مجلس و فرمانداری شهرستان دیواندره به این نتیجه رسیدند که اداره آب و فاضلاب، تنها تأمین لوله و کارهای فنی ـ مهندسی را به عهده می‌گیرد و در صورت جمع کردن خودیاری می‌توان این پروژه را به انجام رساند.

نادری تصریح کرد: نمایندگان ضمن تماس‌های مکرر با مدیریت آبفای استان و آب و فاضلاب دیواندره، تأمین لوله را تضمین کردند و اعضای شورا هم با درخواست از مردم زرینه مبنی بر کمک و خودیاری برای حل مشکل آن‌ها و با لحاظ کردن ضعف مالی هر خانوار، مبلغ 600 هزار تومان را به حساب هیئت امنا واریز کردند که جمعا مبلغ 45 میلیون تومان به این حساب واریز شد.

وی افزود: بعد از مطالعات مهندسی آب و فاضلاب دیواندره، اعضای شورا و شهردار با انعقاد قرارداد با پیمانکار به مبلغ 125میلیون تومان برای 3.6 کیلومتر خط لوله فاضلاب در تاریخ 14 خرداد ماه سال 93، عملیات اجرایی پروژه روز 17 خرداد آغاز شد.

عضو شورای شهر زرینه خاطرنشان کرد: اعضای شورا با توجه به اندک بودن مبلغ خودیاری از مسئولان درخواست دارند که مبلغ باقی‌مانده را به مردم زرینه کمک کنند تا بتوانیم این کار شروع شده را با جدیت به اتمام برسانیم.

نادری با بیان اینکه این پروژه در صورت اجرا، باز هم دچار نقص خواهد بود، علت آن را هدایت فاضلاب خروجی به داخل چمنزارهای اهالی عنوان کرد و گفت: در بازدیدی که فرماندار از محل داشت، پیشنهاد سپتینک را در صورت تأمین اعتبار متذکر شد.

وی با تقدیر از اینکه در سال عزم ملی و مدیریت جهادی، هم مردم و هم مدیران آستین همت را بالا زده‌اند، ابراز امیدواری کرد مسئولان با ترغیب مردم و مدیریت جهادی، گامی در راستای حل معضلات موجود در شهر و روستاها بردارند./فارس

کد مطلب: 270007