توصيه مطلب 
۱
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله علوی گرگانی مطرح کرد
تعالی جامعه اسلامی نیازمند قدردانی از ولایت فقیه
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۰
یکی از مراجع تقلید به نقش رهبری در جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: باید قدردان این جایگاه باشیم تا بتوانیم جامعه اسلامی را به سمت تعالی و پویایی هدایت کنیم.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار با جمعی از افسران نیروی انتظامی که ظهر امروز در دفتر این مرجع تقلید انجام شد با تاکید بر اینکه خداوند رفتارهای بشر را مورد بررسی قرار می‌دهد اظهار کرد: بشر در زندگی خود به شیوه‌ای رفتار می‌کند که به اهداف خلقت توجه ندارد.

وی اضافه کرد: بشر فکر می‌کند این دنیا میدان آزادی است که می‌تواند هر کاری در آن انجام دهد در صورتی که خداوند در قرآن خود نسبت به جواب رفتارهای مختلف انسان در روز قیامت هشدار داده است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه افرادی که به آموزه‌های الهی توجه داشته باشند اعمال خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهند گفت: جنایت‌هایی که در جوامع مختلف دیده می‌شود نشان می‌دهد که این افراد باور نکرده که باید نسبت به اعمال خود پاسخگو باشند در صورتی که خداوند بارها تذکر داده زندگی دنیا برای انسان دائمی نیست.

وی ادامه داد: برخی نسبت به آینده اعمال خود باور لازم را ندارند زیرا اگر داشتند بسیاری از گناهان را انجام نمی‌داند و اگر نگاهی به برنامه‌ریزی‌های مردم برای زندگی داشته باشیم خواهیم دید، این برنامه‌ریزی‌ها به شیوه‌ای است که با نگاه به جاودانه بودن انسان در دنیا مطرح می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به آیه‌ای از قرآن کریم یادآور شد: حضرت جبرییل هم یک روز از این دنیا می‌رود و با این نگاه می‌توان فهمید انسان‌های عادی بدون استثنا باید روزی بار خود را برای رفتن به دنیا اخروی جمع کنند.

وی مطرح کرد: موعظه یکی از موضوع‌هایی است که باید به صورت مستمر وجود داشته باشد و رهبر انقلاب اسلامی هم مراسم‌های مذهبی و منبرهای علمی را همانند مراجع تقلید برگزار می‌کنند تا نشان دهند که هر فردی نیازمند موعظه است.

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به اینکه هر انسانی تجربه مرگ را سپری می‌کند ابراز کرد: آزمون الهی به موارد خاصی محدود نمی‌شود بلکه با توجه به ظرفیت افراد خداوند به شیوه‌های خاصی آن‌ها را آزمون می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که در آزمون الهی پیروز شدند به جایگاه والایی می‌رسند تصریح کرد: افرادی که موقوفه‌هایی داشتند اکنون در حساب‌های اخروی خود سپرده دارند‌ و این سپرده روز به روز در حال گسترش است هر چند افرادی ثروت‌های بسیاری داشتند اما حرکت ماندگاری نکرده و ثواب اعمال نیک خود را محدود کردند.

این استاد برجسته حوزه علمیه هر فرد را پاسخگوی اعمال خود دانست و عنوان کرد: باید جایگاه معنوی خود را بسنجیم؛ اگر جایگاه خوبی داشتیم نماز شکر بخوانیم اما اگر نتیجه مطلوبی به دست نیاورده بودیم باید نسبت به اعمال خود استغفار کرده و به دنبال اصلاح آن باشیم.

وی با بیان اینکه ایرادهایی در نظام اسلامی وجود دارد گفت: اگر ایران اسلامی را نسبت به نظام‌های دنیا بسنجیم خواهیم فهمید در میان نظام‌های مختلف برجسته هستیم و امام زمان (عج) نگاه ویژه‌ای به ما دارند.

آیت‌الله علوی گرگانی به نقش رهبری در جامعه اسلامی اشاره و تاکید کرد: باید قدردان این جایگاه باشیم تا بتوانیم جامعه اسلامی را به سمت تعالی و پویایی هدایت کنیم.

منبع:فارس
کد مطلب: 365904
 
 
 


پربازدیدترین