توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نوبخت: وزیر پیشنهادی علوم شخصیتی علمی و ارزشی است
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۳
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری گفت: 'فخرالدین احمدی دانش آشتیانی' وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری، شخصیتی علمی، فرهنگی و ارزشی است و امیدواریم با رای قاطع مجلسیان انتخاب شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدباقر نوبخت شامگاه جمعه در نشستی با رسانه ها در پاسخ به پرسشی درخصوص ارزیابی خود از گزینه جدید در نظر گرفته شده برای وزرات علوم افزود: آموزش عالی در کشور جایگاه رفیع و ممتازی دارد از این رو برای دولت مهم است که دانشگاهیان آن مدیریت را بپذیرند.

وی گفت: 'هرچند پیش از این، شخصیت های دانشمند، خوش سابقه و شایسته ای برای وزارت علوم به مجلس معرفی شدند که اگر مجلس به آنها رای می داد مملکت نفع می برد اما دولت نظر مجلس را لازم الاعتبار و قابل احترام می داند.'

نوبخت، ضمن برشمردن ویژگی های وزیر پیشنهادی و شایستگی های او، ادامه داد: همانطور که مجلس شورای اسلامی همراهی و هماهنگی هایی را با دولت نشان داده است، انتظار می رود شایسته گزینی کرده و رای قاطع و شایسته ای به گزینه پیشنهادی بدهند.

سخنگوی دولت درباره حضور نیافتن رییس جمهوری در نمایشگاه مطبوعات نیز گفت: رابطه بسیار خوب دولت تدبیر و امید با جامعه مطبوعات برای همه آشناست، لذا عدم حضور فیزیکی رییس جمهوری در نمایشگاه، به معنی بی توجهی دولت به جایگاه رفیع و ارزشمند مطبوعات نیست.

وی افزود: باید پذیرفت که رییس جمهوری یک نفر است و نباید انتظار داشت که وی همزمان در مباحث خارجی و داخلی حضور چشمگیری داشته باشد.

نوبخت با بیان اینکه حضور معاونان و وزیران دولت در نمایشگاه مطبوعات در واقع همان حضور رییس جمهوری است، خاطرنشان کرد: نباید حضور نیافتن وی در نمایشگاه به معنی کم توجهی دولت به عرصه تاثیرگذار رسانه ها تلقی شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 329904