توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عزیمت صیادان جاسک به آب های اقیانوس هند
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۵
معاون صید اداره شیلات جاسک گفت: با پایان فصل صید در آبهای ساحلی، صید تن ماهیان از نوع هوورمسقطی ، گیدر خطی و گیدر اقیانوسی از روزسه شنبه در آبهای دور و اقیانوس هند توسط صیادان جاسک آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز؛'اکبرحیدری نژاد' افزود: 600 ملوان بوسیله 30 فروند لنج صیادی کار صید تن ماهیان را در اقیانوس هند تا فروردین ماه 94 انجام خواهند داد.

وی تصریح کرد: تجهیز ناوگان صیادی، آموزش صیادان و از همه مهمتر وجود پر قدرت نیروی نظامی کشورمان در آبهای دور در برقراری امنیت در دریا و مقابله با دزدان دریایی سومالی از عوامل افزایش صید تن ماهیان در آبهای دور است که امسال رشد20 درصدی خواهیم داشت.

حیدری نژاد گفت: بیش از 90 درصد تن ماهیان صید شده برای تبدیل به کنسرو به کارخانه های کنسرو سازی اصفهان، خوزستان و کرمان ارسال می شود و 10 درصد دیگر نیز وارد بازارهای ماهی فروشی استان خواهد شد.

وی افزود: پارسال صیادان جاسکی چهار هزار تن ماهی ویژه کنسرو صید کردند که پیش بینی می شود امسال به بیش از پنج هزار تن برسد.

معاون صید شیلات جاسک گفت: این شهرستان بعد از چابهار در صید ماهیهای تن در کشور رتبه دوم را دارد.

جاسک با 51 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع است و دارای پنج هزار صیاد و 800 فروند لنج و قایق ویژه صید و صیادی است.

شهرستان جاسک بواسطه نزدیکی به دریای عمان و اقیانوس هند یکی از قطب های مهم تولید و استحصال ماهیان تن در جنوب کشور است.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 319905