توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیریت جهادی بدون حضور زنان میسر نمی شود
پنجشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۱
مدیر کل امور بانوان وخانواده استان یزد در همایش هفته زن با اشاره به نامگذاری سال جدید به " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" گفت : مدیریت جهادی نه تنها در محیط خانواده بلکه در جامعه بدون حضور زنان میسر نمی شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از یزدرسا، مدیر کل امور بانوان و خانواده استان یزد در همایش بهارین طلوع که همزمان با سومین روز از هفته زن با عنوان "زن، تولید ملی و اصلاح الگوی مصرف" نامگذاری شده است با تبریک میلاد دردانه هستی حضرت زهرای مرضیه(س) اظهار امیدواری کرد : این گردهمایی فرصت مناسبی برای فهمیدن و رهنمون گرفتن از حضرت زهرا(س) و تأمل در زندگی شخصی و اجتماعی زنان باشد.

خامسی برخی فضایل حضرت فاطمه(س) از جمله طهارت، تقوا، شهامت، حق باوری، سیاست فهمی، ساده زیستی، همسرداری، فرزندپروری و...را برشمرد و افزود: سعی کنیم سیره حضرت زهرا(س) را در زندگی نهادینه کنیم.

وی به نقش پررنگ مادران در خانواده اشاره کرد و اظهار داشت: باید چند سؤال را از خود بپرسیم که آیا فرزند ما می تواند همسرداری و مادر بودن و یا مدیریت خانه را از ما یاد بگیرد؟ و آیا ما توانسته ایم فاطمی زندگی کنیم که فرزندان ما جای پای ما بگذارند؟

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید به " اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی" اظهار داشت: مدیریت جهادی نه تنها در محیط خانواده بلکه در جامعه بدون حضور زنان میسر نمی شود و این سؤال را باید از خود بپرسیم که آیا توانسته ایم مدیریت جهادی را به فرزندان خود یاد بدهیم؟

زن مسلمان ایرانی ریشه در فرهنگ و پیشینه تاریخی دارد

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده با بیان این مطلب که ما به عنوان یک زن مسلمان ایرانی به زن بودن و مسلمان بودن خود می بالیم اظهار کرد: پیرو دین و مذهبی هستیم که بزرگترین عزت و افتخار را به ما داده است.

خامسی با اشاره به اذعان برخی صاحبنظران غربی در مورد حقوق زن در اسلام گفت: این صاحبنظران غربی می گویند امتیازاتی که زنان مسلمان در ۱۴۰۰ سال پیش به دست آورده اند اکنون در غرب و در پارلمان های غربی و... از آن دفاع می شود.

وی تصریح کرد: زن مسلمان ایرانی افتخار می کند که بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) به زنان مسلمان ایرانی افتخار می کند و رهبر معظم انقلاب نیز زن را نقش زیبای آفرینش می داند.

مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استان یزد با اشاره به تاریخ زنان ایران گفت: زن مسلمان ایرانی ریشه در فرهنگ و پیشینه تاریخی دارد که گواه عزتمندی و سربلندی زنان ایرانی است و نام زن ایرانی همواره بر تارک تاریخ مبارزات و انقلاب ایران درخشیده است.

خامسی اوج افتخارات زنان ایرانی را در مادران شهدا، جانبازان و همسران جانبازان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس دانست .

وی اظهار امیدواری کرد: به برکت خون شهدا و عنایات حضرت حق همواره در مسؤولیت زن بودن، مادربودن و همسربودن بتوانیم فاطمی زندگی کنیم و فاطمی بمانیم.

گفتی است در همایش بهارین طلوع که با حضور جمعی از بانوان شاغل در دستگاههای دولتی برگزار شد؛ استاندار یزد نیز حضور یافت و در پایان به ۱۸ نفر از زنان برگزیده استان در بخش های مختلف فرهنگی اجتماعی و... با اهدای لوح تقدیر از سوی استاندار یزد تجلیل شدند.
کد مطلب: 248607