توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دولت و مجلس توجه ویژه به اعتبارات بخش فرهنگ و هنر داشته باشند
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۷
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی با بیان اینکه اعتبارات بخش فرهنگ و هنر میان دستگاهها و نهادهای فرهنگی توزیع می شود از دولت و مجلس خواست توجه ویژه به اعتبارات این بخش داشته باشند.
به گزارش عرش نیوز:
علی اصغر کاراندیش در آیین معارفه مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد همچنین میانگین استاندارد سرانه فضای فرهنگی را یک متر اعلام کرد که این رقم در ایران، صرف نظر از مساجد، فقط ۱۵ سانتی متر بوده که نشان از فقر دراین بخش است.

وی با اشاره به حوزه مطبوعات و اطلاع رسانی این وزارتخانه، گفت: توسعه آزادی بیان و قلم از جمله برنامه های این حوزه است تا مطبوعات، خود بر دستگاههای اجرایی ناظر باشند.

وی با استقبال از نقد سازنده در حوزه مطبوعات و رسانه افزود: این نقدها در بسیاری از امور می تواند راهگشای ما باشد.

معاون وزیر ارشاد اظهارکرد: پنج هزار سایت غیرمجاز در کشور فعال هستند که برخورد با این سایتها از برنامه های حوزه مطبوعات و اطلاع رسانی وزارت ارشاد است.

وی از تشکیل شورای نظارت بر چاپ کتاب که طی سالهای اخیر به تاخیر افتاده بود خبر داد و گفت: برخی کتابها که به دلایل اعمال سلایق، چاپ نشده بود اکنون مجوز چاپ دریافت کرده اند.

وی تجهیز سینماهای کشور به سیستم دیجیتال را از برنامه های در دست اقدام وزارتخانه اعلام کرد و گفت: با تحقق این امر، نمایش همزمان یک فیلم در همه سینماهای کشور محقق می شود.

معاون وزیر ارشاد با بیان اینکه قبلا عمده اعتبارات فرهنگی در تهران هزینه می شد گفت: امسال تصمیم بر این است تا این اعتبارات در استانها بویژه شهرستانها هزینه شود.

در این مراسم 'علی غیاثی ندوشن' بعنوان مدیر کل جدید فرهنگ وارشاد اسلامی استان یزد معرفی شد
منبع:ایرنا
کد مطلب: 308105
 
 


پربازدیدترین