توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سمنان| ۱۸۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند
چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۸۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قرار دارند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم از سمنان، حبیب‌الله مسعودی فرید عصر امروز در مراسم قدردانی از مددکاران برتر استان سمنان اظهار داشت: افزایش سطح توانمندی زنان سرپرست خانوار در اولویت نخست سازمان بهزیستی کشور است.

وی با بیان اینکه بیمه شدن تمامی زنان سرپرست خانوار از دیگر اولویت‌های این نهاد است افزود: در ایران بالغ‌بر 3 میلیون و 100 هزار نفر زن سرپرست خانوار وجود دارد که تحت پوشش قرار دادن این افراد در اولویت نخست این سازمان است.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: یک‌میلیون و 100 هزار نفر از این افراد تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند و سهم بهزیستی در این بخش 180 هزار زن سرپرست خانوار است.

وی با بیان اینکه از این تعداد بالغ‌بر 53 هزار نفر تحت پوشش بیمه عشایری و روستایی هستند اذعان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال 8 هزار نفر نیز به این آمار افزوده شود.

مسعودی فرید با اشاره به اینکه مهارت‌آموزی و توسعه فعالیت‌های بانوان سرپرست خانوار از دیگر اقداماتی است که این سازمان انجام می‌دهد ابراز داشت: در این راستا وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و مراکز فنی و حرفه‌ای کشور نیز مشارکت ویژه‌ای داشتند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392607
 
 


پربازدیدترین