توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر:
چهار سد مخزنی در استان بوشهر ساخته می‌شود
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۸
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهرگفت: برای تامین آب مورد نیاز کشاورزان و بهبود زیرساخت کشاورزی در استان بوشهر ۴ سد مخزنی بزرگ در این استان ساخته می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، شاپور رجایی عصر امروز در نشست با مجمع نمایندگان استان بوشهر با اشاره به اینکه خشکسالی‌های پی در پی سبب بروز خسارت به آبهای زیرزمینی شده است اظهار داشت: کاهش بارندگی‌ها و خشکسالی‌های پی در پی در سال‌های اخیر سبب وارد شدن صدمه به سفره‌های زیر زمینی شده که آثار منفی در حوزه کشاورزی داشته است.

وی با اشاره به اینکه وضعیت بارش امسال مشخص نیست تاکید کرد: احتمال تکرار خشکسالی‌ها با توجه به مشخص نشدن وضعیت بارش باران وجود دارد و باید در زمینه مدیریت مصرف آب مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر از ساخت چهار سد مخزنی در استان بوشهر خبرداد و خاطرنشان کرد: با اجرای این ۴ سد ۷۵ درصد آب آن برای بخش کشاورزی و ۱۵ درصد دیگر نیزبرای طرح‌های زیست محیطی و ۱۰ درصد مابقی در بخش صنعت مصرف می‌شود.

رجایی با بیان اینکه طرح احیا و تعادل بخشی منابع آبی در دست تصویب است تاکید کرد: امیدواریم با تلاش و حمایت نمایندگان مجلس شاهد تصویب این طرح که نقش مهم و تاثیرگذاری در حوزه منابع آبی دارد باشیم.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر، با بیان اینکه توسعه فضاهای ذخیره‌سازی مکانیزه گندم در استان بوشهر ضروری است اظهار داشت: استان بوشهر دارای زیرساخت‌های لازم برای نگه‌داری گندم و غلات دارد که باید این مهم توسعه یابد.

سید محمد هاشمی با بیان اینکه طرح انبار مکانیزه نگه‌داری گندم و غلات در برازجان اجرا شده بیان کرد: این طرح دارای ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی بود، و به سبب مشکلات زیست‌محیطی متوقف شده است.

وی از تولید کیفی آرد در استان بوشهر خبرداد وگفت: به منظور افزایش کیفیت نان، کیفی سازی گندم و آرد آغاز شده که اکنون وضعیت نان در استان بوشهر از نظر کیفی بهبود یافته است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 342602