توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هشترود وارث پروژه‌های نیمه‌تمام ملی و استانی در آذربایجان‌شرقی
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه کسی حق ندارد به هشترود، شهرستان محروم بگوید، گفت: استان آذربایجان‌شرقی با بیش از 300 هزار میلیارد ریال وارث پروژه‌های نیمه‌تمام ملی و استانی است.
به گزارش عرش نیوز؛اسماعیل جبارزاده صبح امروز در جمع منتخبان مردم از جمله هنرمندان، بازاریان، ورزشکاران، خانواده ایثارگران، شهدا، جانبازان و تشکل‌های سیاسی هشترود اظهار داشت: استان آذربایجان‌شرقی با حجم بالای تعهدات از دولت قبلی است و این در صورتی است که بودجه امسال استان دو هزار میلیارد ریال بوده است.
وی افزود: از امروز توسعه هشترود با کمک مردم آغاز می‌شود و ایجاد فضا برای حضور تمام مردم مخصوصا در بخش خصوصی مهیا است.
استاندار آذربایجان شرقی گفت: کسی حق ندارد به هشترود، شهرستان محروم بگوید و جای تاسف است که شهرستانی مانند هشترود که در مسیر اتوبان پیامبر اعظم قرار گرفته و سد سهند نیز در اینجا قرار دارد و برخوردار از 10 هزار هکتار زمین زراعی است، محروم قلمداد کند.
وی از کمک و مساعدت معاونت عمرانی استانداری به شهرداری هشترود خبر داد و گفت: نبود سالن اجتماعات چند منظوره نیز با همیاری شهرداری در این شهرستان احداث خواهد شد.
جبارزاده افزود: برای اشتغال جوانان نیز واحد بسته‌بندی محصولات کشاورزی از منابع صندوق توسعه ملی، ایجاد کارخانجات بر پایه غلات و حبوبات، احداث مینی پالایشگاه، صنایع نفت و پتروشیمی، مطالعات کارخانه سنگ مرمر و گچ مورد مطالعه قرار گرفته است.
وی عملیاتی شدن کمپ گردشگری سد سهند، توسعه قلعه ضحاک، اکتشافات معادن توسط دولت، تکمیل پایاب پروژه سد سهند، تقویت بخش کشاورزی و دامداری 2 هزار راسی را از دیگر مصوبات جلسه امروز برشمرد.
غلامحسین شیری علی‌آباد نیز توسعه روستاها، ایجاد اشتغال و فرصت‌های شغلی برای جوانان را از استاندار خواستار شد و افزود: جوانان این مرز و بوم برای کار مجبورند به شهرهای اطراف و دور بروند درصورتی که می‌توان با ایجاد اشتغال جلوی مهاجرت جوانان را گرفت.


منبع:فارس
کد مطلب: 353907