توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هاشمی:
سرمایه گذاری کمی در زمینه کشاورزی و دامپروری صورت گرفته است
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۰
ورامین- وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: بخش کشاورزی و دامپروری ارزآوری مناسبی را برای کشور به ارمغان می آورد اما کم ترین سرمایه گذاری در این زمینه صورت گرفته است.
به گزارش عرش نیوز: ظهر امروز دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی در جریان سفر به شهرستان ورامین و در نشست با تعدادی از فعالان بخش دامپروری این شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهدای انقلاب اسلامی حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند و خانواده معظم شهدا زمانی احساس آرامش خواهند کرد که مطمئن باشند، مسئولان کشور در مسیر و آرمان های انقلاب و شهدا گام بر می دارند.

وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در ادامه توجه به دامپروری و کشاورزی را عامل عدم وابستگی به خارج عنوان کرد و افزود: توجه به دامپروری و کشاورزی زمینه استقلال و عدم وابستگی کشور را فراهم می آورد.

بازار کشورهای همسایه مستعد تولیدکنندگان کشاورزی و دامی ایران است

وی بازارهای کشورهای همسایه و برخی کشورها نظیر روسیه را مستعد برای کشاورزان و دامپروان ایرانی دانست و ادامه داد: کشورهای همسایه ایران به شدت به محصولات دامی و کشاورزی ایران وابسته هستند و با توجه به تعاملات مناسبی که جمهوری اسلامی با کشورهایی نظیر روسیه دارد، فرصت کم نظیری در اختیار فعالان این بخش ها قرار گرفته است.

این مسئول توجه به دامپروری و کشاورزی را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری قلمداد کرد و بیان داشت: توجه به دامپروری و کشاورزی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی تعریف شده و راهکار مناسبی برای مبارزه با تحریم های دشمنان انقلاب اسلامی است.

قاضی زاده هاشمی دامپروری را شغل انبیا عنوان کرد و یادآور شد: بسیاری از انبیا الهی به شغل دامپروری مشغول بودند و باید توجه داشت که دامپروری یک از مشاغل مهمی است که علاوه بر نقش آفرینی در سلامت فرد و جامعه، در زمینه شکوفایی اقتصاد کشور نیز تأثیر گذاری فراوانی دارد.

وی با اشاره به این نکته که ظرفیت های گسترده و کم نظیری در بخش کشاورزی و دامپروری کشور وجود دارد تأکید کرد: اگر در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی به جای توجه به برخی شاخه های صنعتی به حوزه کشاورزی و دامپروری توجه جدی تری می شد، بخش عمده ای از مشکلات و معضلات کشور حل می گردید.

دامداران نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می کنند

این مسئول گفت: هم اکنون کشور نیازمند تلاش افراد تلاش گر و تولید کننده در بخش های مختلف است و دامداران از جمله افرادی هستند که با تولید محصولات دامی نقش مهمی را در اقتصاد کشور ایفا می کنند.

وی افزود: بخش کشاورزی و دامپروری ارزآوری مناسبی را برای کشور به ارمغان می آورد اما کم ترین سرمایه گذاری در این زمینه صورت گرفته است.

گفتنی است در ابتدای این جلسه دامداران و تولیدکنندگان محصولات دامی، مشکلات و موانع فعالیت خود را در حضور وزیر بهداشت و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی تشریح کردند.
کد مطلب: 361403