توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تورگردانی سبب رونق حوزه گردشگری شود
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۳
استاندار اردبیل گفت: استان اردبیل ظرفیت سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را دارد و تورگردانی نیز می‌تواند موجب رونق این حوزه در استان شود.

به گزارش عرش نیوز؛مجید خدابخش صبح امروز در نشست با یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری بیمه ایران در اردبیل اظهار کرد: حضور سرمایه‌گذار در استان اردبیل اصل بر توجیه اقتصادی است و ما در استان در حوزه گردشگری مناطق نمونه تصویب شده‌ای داریم که یکی از عرصه‌هایی است که سرمایه‌گذاری به خوبی در این بخش آغاز نشده است.

وی گفت: اردبیل، سرعین و دیگر مناطق استان اردبیل در مناسبت‌های مختلف سالانه میزبان هزاران گردشگر هستند و من به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنم که در کنار آماده‌سازی امکانات رفاهی و خدماتی برای مسافران بحث تور‌گردانی را نیز مورد توجه قرار دهند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه تورگردانی می‌تواند سبب رونق گردشگری در منطقه شود، افزود: اگر در سرعین بحث تورگردانی مورد توجه قرار گیرد این شهر در ایام عادی سال نیز مملو از مسافر خواهد بود.

خدابخش بیان کرد: در شهرستان نیر ظرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه وجود دارد که برگزاری اردوی تدارکاتی تیم‌های فوتبال لیگ برتری در این منطقه و چشمه بلاغلار که منطقه نمونه گردشگری است از جمله این موارد هستند.

این مسئول ادامه داد: در دامنه کوه‌های سبلان در شهرستان مشگین‌شهر نیز ظرفیت‌‌های خوبی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که  یکی از نقاط نمونه گردشگری استان اردبیل است.

رئیس شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: افرادی که در هتل‌ها و مراکز آب‌درمانی مشغول به کار هستند باید حتما آموزش دیده باشند تا در ارائه خدمات لازم به مسافران با مشکل روبه‌رو نشوند.

خدابخش افزود: ما حمایت خود از سرمایه‌گذاران را اعلام می‌کنیم و سعی خواهیم کرد که تا حد ممکن مشکلات پیش‌روی آنان را حل کنیم.

در ادامه این جلسه شهردار اردبیل نیز در سخنانی گفت: در هر چهار منطقه دریاچه شورابیل محلی برای احداث هتل وجود دارد که شهرداری اردبیل برای احداث هتل در این منطقه هزینه اخذ پروانه دریافت نمی‌کند.

صدیف بدری عنوان کرد: شهرداری به دو صورت مشارکتی و هزینه پایین می‌تواند این زمین‌ها را واگذار کند که صدور پروانه‌های تجاری مرتبط با این هتل‌ها نیز رایگان هستند.

منبع:فارس

کد مطلب: 330047