توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم کرمانشاه
راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری کرمانشاه در کاهش بیکاری تاثیرگذار است
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۱
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: صدور مجوز برای راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در استان کرمانشاه گامی در راستای کاهش نرخ بیکاری این استان است.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالرضا مصری اظهار داشت: استان کرمانشاه برای رفع مشکلات بیکاری، به راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری، تامین آب برای بخش کشاورزی و سرمایه‌گذاری فوق‌العاده نیازمند است.

مصری راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در استان کرمانشاه را منوط به صدور مجوز از سوی دولت دانست و بیان کرد: راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری سبب افزایش ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه و ایجاد فرصت‌های شغلی برای بسیاری از بیکاران را به‌دنبال دارد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی انجام سرمایه گذاری‌های زیربنایی را برای چرخه‌های بزرگ اقتصادی ضروری دانست و گفت: صنایع و وام‌های کوچک پس از مدتی سبب بدهکاری و بیکاری افراد می‌شوند و بر این اساس باید بر روی سرمایه‌گذاری‌های کلان برنامه‌ریزی شود.

مصری با بیان اینکه در صورت تحقق قول وزیر نیرو مبنی بر تبدیل 150هزار هکتار از اراضی دیم استان کرمانشاه به کشت آبی، به ازای هر هکتار برای یک نفر اشتغالزایی انجام می‌شود، افزود: از مزایای کشت آبی نیازمندی بیشتر به‌انجام مراقبت در طول سال و نیز امکان کاشت و برداشت‌های متنوع و در نتیجه به‌کارگیری افراد بیشتری به اشتغال است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی پالایشگاه آناهیتا را گامی پایدار برای دستیابی به اشتغال در این استان بیان کرد و گفت: دولت برای برون رفت از وضعیت فعلی بیکاری استان کرمانشاه باید دو راهکار صدور مجوز منطقه آزاد تجاری و تامین آب برای اراضی کشاورزی را به‌طور همزمان در دستور کار خود قرار دهد.

مصری وجود هشت سال جنگ تحمیلی را سبب عدم سرمایه‌گذاری‌های لازم در استان کرمانشاه دانست و افزود: علاوه بر این امر، در سال‌های پس از جنگ تحمیلی نیز عدم انجام سرمایه گذاری‌ها متناسب با جمعیت این استان سبب شد که زیرساخت‌های مناسبی برای توسعه کرمانشاه ایجاد نشود.

وی با تشبیه معضل بیکاری به نوعی بیماری و درمان بیماری‌ها بر مبنای شدت آنها گفت: اقتصاد معمولی پاسخگوی رفع مشکلات بیکاری استان کرمانشاه که در رتبه نخست کشوری قرار دارد نیست و اقتصاد این استان به تقویتی عمده و زیربنایی شامل انجام جهش یکپارچه در سرمایه‌گذاری نیازمند است.

بر اساس اعلام  مرکز آمار ایران،نرخ بیکاری استان کرمانشاه در پاییز امسال با 1.9 درصد افزایش به 15.3 درصد رسید و از حیث آمار بیکاری این استان در رتبه نخست کشور قرار داد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350649