توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار بوشهر:
بوشهری ها، هوشمندی خود را در آیین استقبال از رییس جمهوری نشان دادند
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
استاندار بوشهر گفت: حضور گسترده مردم این استان در آیین استقبال مردمی از رییس جمهوری بیانگر شور و شوق مردمانی است که با اعتماد به شعارهای نشات گرفته از عقلانیت و تدبیر، هوشمندی خود را در انتخابی معنادار به نمایش گذاشتند.
به گزارش عرش نیوز؛'مصطفی سالاری' روز سه شنبه در دیدار عمومی مردم استان بوشهر با رییس جمهوری در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر، افزود: مردم استان بوشهر در برابر هجوم دشمنان این مرز و بوم در دوران دفاع مقدس با نثار خون خود و عزیزانشان درسی دیگر از مقاومت به دشمن دادند.

وی گفت: با اینکه جزیره خارگ این استان دو هزار و 880 بار مورد حمله دشمن قرار گرفت،اما حتی یک روز صادرات نفت از این جزیره قطع نشد.

سالاری بیان کرد: امروز مردم در نظام جمهوری اسلامی از ناحیه مرزنشینان دریا دل این دیار و مرزبانی شجاعانه آنان در 937 کیلومتر مرز دریایی کشور احساس امنیت می کنند و می دانند این جا خط مقدم و دژی مستحکم است که هرگز شکسته و قطع نشده و نخواهد شد.

استاندار بوشهر گفت: استان بوشهر در همراهی با دولت تدبیر و امید بر عهد خود استوار است و نیز می داند که این دولت با تکیه بر سرمایه و ظرفیت های عظیم انسانی، طبیعی و صنعتی برآن است که با همت جوانان، مردان و بانوان خود استان را به جایگاهی که شایسته مردمان همیشه قهرمان آن است به قله پیشرفت و توسعه برساند.

وی اضافه کرد: موج حمایت و همراهی مردم با دولت تدبیر وامید تاتحقق اهداف و برنامه های استراتژیک داخلی و خارجی برای تعالی نظام جمهوری اسلامی با شور و شوق ادامه دارد و بهترین دلیل این مدعا این حضور معنادار و مشتاقانه مردم است.

وی گفت: باتوجه به قابلیت ها و ظرفیت های مختلف در استان بوشهر، این استان سهم مهمی در رونق توسعه اقتصاد دانش محور ملی دارد.

سالاری افزود: استان بوشهر با تولید 60 درصد گاز، 20 درصد نفت خام کشور، 70 درصد نفت فلات قاره، 95 درصد صادرات نفت خام، تولید 70 درصد میگوی پرورشی و بخش قابل توجهی از خرما و صیفی خارج از فصل به حق شایسته عنوان پایتخت انرژی ایران است.

رییس جمهوری روز سه شنبه در دوازدهمین سفر استانی به همراه جمعی از اعضای هیات دولت وارد استان بوشهر شد.

دیدار عمومی با مردم در ورزشگاه شهید بهشتی بوشهر، دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان و همچنین شرکت در جلسه توسعه و ظرفیت سرمایه گذاری استان از دیگر برنامه های رییس جمهوری در این سفر دو روزه است.

حضور در جلسه شورای اداری و گفت و گو با اصحاب رسانه های استان بوشهر از برنامه های روحانی در دوازدهمین سفر داخلی خواهد بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 355040