توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اولین محصول شهرک گلخانه ای دیناروند خرم آباد وارد بازار شد
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۰
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان از ورود اولین محصول مجتمع گلخانه ای دیناروند خرم آباد به بازار خبر داد
به گزارش عرش نیوز؛مهرداد غضنفری صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اولین محصول مجتمع گلخانه ای دیناروند خرم آباد وارد بازار شد اظهار داشت: اولین محصول این مجتمع خیار بوده که در قالب دو واحد آن مورد کشت قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طی ۴۰ روز گذشته محصول خیار در دو واحد مجتمع گلخانه ای دیناروند مورد کشت قرار گرفت عنوان کرد: این در حالیست که این محصول بدون استفاده از هیچ گونه کودشیمایی و سم کشت و تولید شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه حداقل محصول این دو واحد ۶۰ تن خیار بوده است عنوان کرد: این دو واحد در قابل دو سالن دو هزار متری احداث شده اند.

غضنفری بیان داشت: اعتباری که برای کاشت این محصول در دو واحد یاد شده صرف شده ۶۰ میلیون تومان بوده و این در حالیست که این محصول در مدت زمان ۴۰ روز بیش از ۱۸۰ میلیون تومان فروش خواهد داشت.

وی متوسط قیمت هر کیلو از این محصول در برخی استانهای کشور مانند تهران را هفت هزار تومان عنوان کرد و گفت: این در حالیست که این محصول در استان لرستان هر کیلو سه هزار تومان به فروش می رود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان یادآور شد: مجتمع گلخانه ای دیناروند خرم آباد در قالب ۵۵ واحد احداث شده که هم اکنون کار واگذاری ۳۰ واحد از این تعداد در دستور کار قرار گرفته شده است.

بنابر این گزارش کار احداث شهرک گلخانه ای دیناروند از سال ۸۴ در استان لرستان آغاز شد، پروژه ای که در طول ۹ سال گذشته هر بار به دلایل مختلف راکد مانده بود تا با پیگیریهای مسئولان بالاخره این شهرک گلخانه ای راه اندازی شود.

منبع:مهر

کد مطلب: 339543