توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نائب رئیس مجلس در اهواز:
مطرح کردن زودهنگام مسائل انتخابات مجلس و خبرگان رهبری به صلاح کشور نیست
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۱
نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به هیچ وجه مطرح کردن زودهنگام این مسائل را به صلاح کشور نمی‌دانم و ظلم به جامعه است که افکار عمومی را درگیر انتخابات کنیم.
به گزارش عرش نیوز، نشست فعالان سیاسی خوزستان با حضور محمدرضا باهنر نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی و دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در دفتر جامعه اسلامی مهندسین شاخه خوزستان برگزار شد.

محمدرضا باهنر در ابتدای این نشست به موضوع گفت‌وگوهای هسته‌ای اشاره کرد و اظهار داشت: اعضای تیم مذاکره کننده تیم مومن و متدین و البته اهل فن و تخصص هستند و این یکی از ویژگی‌های این دوره از گفت‌وگوها است و تیم مذاکره کننده ما تیم قوی است البته این به معنی ایراد نداشتن نیست، مجلس مرتب رصد می‌کند که خطوط قرمز مراعات شود.

وی بیان کرد: این مذاکرات تجربه جدیدی در کشور است که در یک طرف ایران و در طرف مقابل کشورهای 5+1 که به نوعی قدرت‌های دنیا هستند قرار دارد.

باهنر افزود: ما در پایان دوره یکساله مذاکرات 3 راه حل بیشتر نداشتیم یا باید به توافق نهایی می‌رسیدیم که زورگویی‌ها و گردن‌کشی‌های طرف مقابل و به ویژه آمریکا مانع رسیدن به توافق نهایی می‌شد و ما هم چون رو اصول‌مان جدی بودیم از اصول‌مان کوتاه نیامدیم بنابراین دست یابی به توافق جامع در 3 آذر 93 عملاً غیرممکن شد.

وی گفت: بحث دوم در مذاکرات هسته‌ای این بود که مذاکرات را ادامه ندهیم و شکست مذاکرات را اعلام کنیم که این راه حل هم به نفع منافع نظام نبود و در نتیجه ما به راه حل سوم یعنی‌‌ همان تمدید 7 ماهه مذاکرات رسیدیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ولی در همه برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در کل نباید به مذاکرات خوش بین باشیم و به نظرم به این زودی‌ها دستیابی به توافق جامع و نهایی ممکن نیست و زمان می‌برد و باید به اقتصاد مقاومتی روی بیاوریم.

وی در رابطه با دولت روحانی افزود: مشی جامعه اسلامی مهندسین همچون دولت‌های قبل بر این است که کمک و همکاری کنیم و کشور یک سری مشکلات دارد که به دولت ارتباطی ندارد و فراجناحی است که هم ارز و هم عرضه می‌خواهد و در رفع این مشکلات همه باید کمک کنیم.

باهنر تصریح کرد: در برخی مسائل که دولت اقداماتی انجام می‌دهد که به حل مشکلات کمک نمی‌کند در این مسائل انتقادات خود را بدون توجه به خطوط حزبی بیان می‌کنیم.

وی تشریح کرد: جلسات مرتب با وزرا درباره مسائل کلان کشور داشتیم و به آن‌ها متذکر شدیم و گفتیم برخی مشکلات کشور مثل تورم، بیکاری و کاهش تولید عیان و آشکار هستند و همه با آن دسته و پنجه نرم می‌کنند ولی برخی مسایل و مشکلاتی هستند که نهان هستند و دیده نمی‌شوند که باید رصد شوند.

باهنر افزود: درباره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری به هیچ وجه مطرح کردن زودهنگام این مسائل را به صلاح کشور نمی‌دانم و ظلم به جامعه است که افکار عمومی را درگیر انتخابات کنیم و جامعه اسلامی مهندسین به دنبال ارزیابی کلی و کلان انتخابات کشور است البته اهمیت مجلس خبرگان در حیات انقلاب بسیار مهم‌تر از مجلس شورای اسلامی است.

منبع: تسنیم

کد مطلب: 346743