توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خبر داد
حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خراسان شمالی
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۶
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از برنامه سفر و حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خراسان شمالی خبر داد.

به گزارش عرش نیوز، قاسم جعفری پیش بینی کرد تا این سفر اعضای کمیسیون به خراسان شمالی تا حوالی مهر ماه امسال انجام شد.

وی بررسی وضعیت مراکز آموزش عالی و همچنین مشکلات آموزش و پرورش استان را از محورهای سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی پایین بودن تعداد دانشجویان و میزان سرانه دانشجویی، اندک بودن تعداد رشته‌های تحصیلات تکمیلی و همچنین تعداد بالای مدارس تخریبی و نیازمند مقاوم‌سازی را از مشکلات بخش مرکز آموزشی و آموزش عالی برشمرد.

وی به بازدید اخیر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور از برخی مدارس تخریبی شهرستان‌های راز و جرگلان و مانه و سملقان را برشمرد و گفت: از جمله مهم‌ترین مسائلی که به عنوان نماینده مردم از طریق وزیر آموزش و پرورش پیگیر بوده‌ام، حضور وی در استان و بازدید نزدیک از وضعیت مدارس و مشکلات آموزش و پرورش استان بوده است.

به گفته عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با توجه به وضعیت مدارس تخریبی استان خراسان شمالی و همچنین در بحث مقاوم‌سازی، باید وزارت آموزش و پرورش نگاه ویژه‌ای به این استان داشته باشد.

وی افزود: سرانه مدارس، وضعیت مدارس شبانه‌روزی و نوسازی مدارس مشکلات زیادی گریبانگیر استان خراسان شمالی است، از این رو بازدید از وضعیت مدارس استان و انجام این مأموریت به رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور سپرده شد تا طی گزارشی این مشکلات را به وزیر انتقال دهد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه در این راستا رئیس سازمان نوسازی مدارس استان در برخی روستاهای شهرستان مانه و سملقان و راز و جرگلان خراسان شمالی حضور یافت  تصریح کرد: وضعیت مدارس این شهرستان‌ها چه از لحاظ ظاهری، ساختمانی و تجهیزات بسیار ضعیف بودند که بایستی برای کاهش مشکلات تدبیر شود.

وی از پیشنهاد اختصاص دست‌کم 50 میلیارد ریال صرفاً برای رنگ‌آمیزی و بهبود وضعیت این قبیل از مدارس که نابسامان است به وزارت آموزش و پرورش خبر داد و گفت: این اعتبار می‌تواند  از طریق وزارتخانه و همچنین بخشی از محل منابع استانی تأمین شود.

جعفری یادآور شد: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز در این بازدیدها، گزارش‌های خوبی را تهیه کرده که به وزیر ارائه شده است تا در حوزه مدارس تخریبی و مقاوم‌سازی مدارس اعتبار خوبی برای جایگزین کردن مدارس جدید به جای مدارس تخریبی اختصاص یابد.

وی بیان داشت: این سفر معاون وزیر آموزش و پرورش به این استان، مقدمه‌ای برای ارتقای شاخص‌های آموزش و پرورش و مدارس با سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات به این استان در آینده نزدیک مرتبط است./فارس

کد مطلب: 272943