توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار خوزستان:
حل مشکل انتقال آب کارون نیازمند یک نگاه ملی است
دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۰۵
استاندار خوزستان گفت: انتقال آب از سرشاخه‌های کارون آسیب‌های جدی به اکو سیسیتم منطقه، کشاورزی و محیط زیست می‌زند و حل مشکل انتقال آب کارون نیازمند نگاه ملی به این مسئله است.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالحسن مقتدایی اظهار داشت: انتقال آب کارون، ایجاد و احداث صنایع عمده و سنگین در اصفهان سبب شده که کشاورزی نابود شود و جدای از این‌ها کارون یک بحث ملی است و باید به صورت فرابخشی به آن نگاه شود.

وی با اشاره به خطرات ناشی از انتقال آب کارون و آسیب هایی که به محیط زیست وارد می شود، گفت: باید در زمینه محیط زیست طرح جامع حفاظت محیط زیست در کشور تدوین شود و این نیازمند نگاه کلان و ملی است.

استاندار خوزستان درباره آلودگی‌هایی که صنایع به آب رودخانه کارون وارد می‌کنند، عنوان کرد: صنایع سنگینی که در خوزستان وجود دارد از جمله نفت، فولاد و صنایع نیشکر باید در برابر معضلات زیست محیطی پاسخ گو باشند.

وی افزود: خوزستان دارای سرمایه‌ها و منابع بسیاری است که از این منابع برداشت‌های ملی صورت می‌گیرد ولی معضلات و مشکلات موجود در خوزستان گریبانگر مردم خوزستان می‌شود.

مقتدایی بیان کرد: بسیاری از معضلات حوزه زیست محیطی را بسته به قدرت محلی پیگیر هستیم که در خود استان حل شود ولی با این وجود این مسئله یک عزم ملی را می‌طلبد.

وی اظهار داشت: منابعی که در خوزستان وجود دارد ملی است و این سبب می شود که در زمان اثبات تخلف با مسئولان محلی برخورد کنند و مدیرانی که در مرکز مرتکب تخلف شده اند در سایه بمانند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340172