توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
توزیع علوفه و دانه پاشی در ارتفاعات ایلام برای گونه های حیات وحش
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام گفت: عملیات توزیع علوفه و دانه پاشی برای گونه های حیات وحش در زیستگاه های کوهستانی و برفگیر شمال و جنوب استان آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز؛غلامحسین کاظمی افزود: همزمان با بارش برف و یخبندان، این اداره کل اقدام به دانه پاشی و توزیع علوفه به مقدار 2 تن به منظور تامین خوراک علف خواران و پرندگان حیات وحش کرده است.

استان ایلام یکی از زیستگاه های متنوع حیاط وحش بوده که تاکنون 194 گونه پرنده، 34 پستاندار، 34 خزنده و 39 گونه ماهی در آن شناسایی شده است.

وی هدف از توزیع علوفه و دانه پاشی در حیات وحش را کمبود غذا در طبیعت با توجه به یخ زدگی و سردی مناطق کوهستانی دانست که این گونه های جانوری دسترسی امن و مطمئن تری به غذای مورد نیاز خود داشته باشند.

کاظمی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام به اندازه کافی دانه و علوفه مورد نیاز وحوش را ذخیره کرده است و در صورت تداوم سرما و یخبندان توزیع علوفه و دانه پاشی در عرصه های طبیعی استان ادامه می یابد.

وی بیان کرد: با توجه به برودت هوا گونه های مختلف جانوری برای تهیه غذا به حاشیه جاده ها یا مناطق مسکونی پناه می برند که مردم و رانندگان بایستی برای در امان ماندن و آسیب ندیدن این وحوش اهتمام و نهایت دقت را داشته باشند و ماموران حفاظت محیط زیست را در جریان قرار دهند.

کاظمی ادامه داد: این عملیات با حضور 61 نفر از نیروهای محیط زیست در قالب هشت گروه در مناطق شمالی و جنوبی استان به صورت همزمان انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست ایلام افزود: 40 نفر در پنج گروه در مناطق قلارنگ و مانشت و 21 نفر در سه گروه در حوزه کبیرکوه شهرستان های بدره، دره شهر و ملکشاهی در جنوب استان توزیع علوفه و دانه پاشی را بر عهده دارند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 354078