توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پروژه‌های بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت در ایلام به بخش خصوصی واگذار می‌شود
چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۱
معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: پروژه های تملک دارایی‌های سرمایه ای در حوزه های فرهنگی، آموزشی، درمانی، ورزشی و خدماتی با بیشتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به بخش خصوصی یا تعاونی واگذار می شوند.
به گزارش عرش نیوز:
به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، شاپور پولادی اظهار کرد: در قانون بودجه موضوعاتی در زمینه پروژه های نیمه تمام پیش بینی شده که پروژه های با پیشرفت فیزیکی بیشتر از ۵۰ درصد به بخش خصوصی یا تعاونی ها به صورت فروش یا به صورت اجاره بلند مدت حداقل ۱۰سال با حفظ کاربری واگذار می شود.

وی افزود: دستگاه های اجرایی به منظور استفاده بهینه از فرصت های موجود و همچنین تسریع در اتمام و بهره برداری طرح های تملک دارایی های سرمایه تا پایان سال ۹۳ باید تمهیدات، روش ها، شیوه و مراتب انجام کار به معاونت برنامه ریزی نظارت راهبردی رئیس جمهور ارسال و از موقعیت بوجود آمده بهره خوبی نصیب استان کنند.

معاون امور عمرانی استانداری ایلام تصریح کرد: پروژه های که امکان دارد در سال ۹۳ با تأمین اعتبار به بهره برداری برسند با انعقاد قرارداد بین کارفرما و پیمانکار تسهیلات دریافت می کنند و در این راستا دولت و معاونت برنامه ریزی نظارت راهبردی ریاست جمهوری متعهد شده نسبت به تأمین بودجه پروژه های مذکور در بودجه سال ۹۴ اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال آینده برای کلیه مطالبات پیمانکاران مذکور ردیف جداگانه ای در ردیف بودجه سال ۹۴ کل کشور منظور می شود، تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی باید از این ظرفیت استثنایی نهایت استفاده را نصیب استان کنند چون هم زمان اجرای پروژه ها کم می شود و هم یک اعتبار ملی برای استان ایجاد می شود.
کد مطلب: 307971