توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزیدگان استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در خراسان شمالی معرفی شدند
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۲
با رای هیئت داوران جشنواره، برگزیدگان مرحله استانی جشنواره قرآنی مدهامتان در خراسان شمالی معرفی و تقدیر شدند.
به گزارش عرش نیوز؛جمعه شب همزمان با سالروز شهادت حضرت رقیه(س) آئین اختتامیه مرحله استانی نهمین جشنواره قرآنی "مدهامتان" که در مسجد امام خمینی(ره) بجنورد با حضور مجتبی میرزایی مدیرکل هنری ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور برگزار و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر شد.

این جشنواره در دو بخش خواهران و برادران و در دو رده سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ تا ۳۰ سال در هفت رشته حفظ، قرائت، ترتیل، تفسیر و اذان، صحت حمد و سوره و اذکار نماز و مفاهیم  قرآن و نهج البلاغه ویژه تالیان و قاریان، حافظان و مفسران قرآن کریم  برگزارشد که ۲۵۰ نفر از اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد با یکدیگر به رقابت پرداختند.

با پایان یافت این دوره از مسابقات هیئت داوران این جشنواره اسامی برگزیدگان را اعلام کرد.

بخش برادران در رده سنی بالای ۱۶ سال

بر این اساس در رشته حفظ کل قرآن کریم، رمضانعلی ایزانلو، هادی اسماعیل زاده مقام اول و دوم این مسابقات را به خود اختصاص دادند.

در رشته حفظ  ۲۰ جزء قرآن کریم، حمید رحمتی مقام اول و جواد فیاض مقام دوم و  در رشته حفظ ۱۰ جزء قرآن کریم، سجاد فیاض و مهدی دُرّی بترتیب مقام اول و دوم را به دست آوردند.

در رشته ترتیل قرآن کریم، ابوالقاسم رحیمی اول و مصطفی قوی بنیه دوم شد.

در رشته قرائت قرآن کریم، مقام اول این دوره از مسابقات به ابوالفضل قدرتی و مقام دوم به علی شکفته رسید.

در رشته صحت قرائت و اذکار نماز، علیرضا حشمتیان اول و علی ارجیان دوم شد.

در بخش اذان، محمد عابدی و حسن رحیمی مقام های اول و دوم را به خود اختصاص دادند.

در بخش برادران و در رده سنی زیر ۱۶ سال نیز اسامی منتخبان به این ترتیب اعلام شد:

در رشته قرائت قرآن کریم، محمد جواد قصابی فرد و علی قلیزاده، در رشته ترتیل قرآن کریم، مهدی کیوانلو و مجتبی آذری، در رشته اذان، محمد قلیزاده و احمد گل زاده، در رشته حفظ یک جزء قرآن کریم، محمد نکوئیان و ابولفضل درویش به ترتیب مقام اول و دوم را کسب کردند.

در رشته حفظ ۵ جزء قرآن کریم، یاسین سلیمانی و در حفظ ۳ جزء قرآن کریم، علیرضا عبدی، در تفسیر حجت الاسلام کمالی مقام اول این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.

هیئت داوران در بخش خواهران در رده سنی زیر ۱۶ سال نیز حائزین رتبه اول و دوم را به شرح زیر معرفی کرد:

در رشته صحت قرائت و اذکارنماز، هدیه قادری و معصومه خرمی، در رشته حفظ  یک جزء قرآن کریم، ملیحه شیردل و زهرا اکوان، در رشته حفظ سه  جزء قرآن کریم، زهرا غلامی و سکینه عابدی

داوری مرحله استانی این جشنواره را حجت الاسلام رضا محمدی و استاد رضا کریمی در بخش قرائت، حفظ و ترتیل، رمضانعلی ایزانلو و حمید رحمتی در بخش اذان و خانم ها هدایتی و آذری در بخش خواهران بر عهده داشتند.

در بخش خواهران رقابت تنها در مرحله استانی است و در بخش برادران نیز برگزیدگان رده سنی بالای ۱۶ سال هر رشته به مرحله کشوری این دوره از جشنواره که هفتم تا دهم دی ماه ۹۳ به میزبانی  استان خوزستان شهرستان اهواز برگزار می شود، اعزام خواهند شد.

منبع:مهر

کد مطلب: 335574