توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد در قم آغاز به کار کرد
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۲
نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه علمیه و علمای بلاد، روز چهارشنبه با موضوع 'نقش حوزه های علمیه و علمای بلاد در تبیین فرهنگ و اقتصاد اسلامی' در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم آغاز به کار کرد.
به گزارش عرش نیوز؛این اجلاس دو روزه با حضور اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نمایندگان خبرگان رهبری، ائمه جمعه، مدیران استانی حوزه های علمیه، نمایندگان ولی فقیه در دانشگاه ها و مسوولان سازمان تبلیغات اسلامی استان های سراسر کشور آغاز شد.

نخستین روز این اجلاس پس از برگزاری مراسم افتتاحیه و سخنرانی آیات محمد یزدی رییس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و سید هاشم حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور و نایب رییس اول جامعه مدرسین، با پیگیری کمیسیون های تخصصی ادامه پیدا خواهد کرد.

'نقش و جایگاه روحانیت و حوزه های علمیه در تبیین اقتصاد اسلامی با تکیه بر جریان اقتصاد مقاومتی'، 'نقش و جایگاه روحانیت در تبیین فرهنگ اسلامی با تکیه بر اصلاح سبک زندگی' و 'جایگاه روحانیت در تبیین امور تبلیغی و اجتماعی با تکیه بر امر به معروف و نهی از منکر' سه کمیسیون تخصصی است که در نهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه و علمای بلاد برگزار می شود.

دومین روز اجلاس نیز به سخنرانی دو تن از مراجع تقلید، شخصیت های برجسته حوزه و جمعی از علمای بلاد اختصاص یافته است و طی آن حضرات آیات مراجع تقلید 'ناصر مکارم شیرازی' و 'جعفر سبحانی' در جمع شرکت کنندگان سخنرانی خواهند کرد.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 355275