توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کتاب وصیت نامه شهدای گلستان چاپ می شود
يکشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۰
معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان گفت: نخستین کتاب حاوی وصیت نامه شهدا و جانبازان بالای 70 درصد استان چاپ و منتشر می شود.
به گزارش عرش نیوز؛«محمدعلی طالع زاری» اظهار داشت: این کتاب که مراحل نهایی نگارش و تدوین آن درحال انجام است، سال آینده چاپ و در اختیار خانواده های معظم شاهد، ایثارگر و دیگر اقشار مردم قرار می گیرد.

وی گفت: مطالب این کتاب از 220 هزار سند دیجیتالی موجود از شهدا و ایثارگران گلستان که در حال راستی آزمایی این اسناد نیز هستیم، انتخاب شده است.

طالع زاری، اضافه کرد: استان گلستان از دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون سه هزار و 642 شهید والامقام، 12 هزار و 842 جانباز و یکهزار و 175 آزاده تقدیم انقلاب کرده است.

وی همچنین از راه اندازی نخستین سامانه «نرم افزاری ویژه 57 سردار شهید گلستان» خبر داد و تصریح کرد: در این نرم افزار بانک اطلاعاتی حاوی زندگینامه، دل نوشته، وصیت نامه و عکس های مربوط به 57 سردار شهید استان وجود دارد که از طریق گوشی‎ تلفن همراه که دارای سیستم اندروید باشد، قابل دریافت است.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان، خاطرنشان کرد: دستگاه مرکز داده ها (دیتا سنتر) که کار ارسال اطلاعات بر روی گوشی همراه را انجام می دهد، در صورت مساعد بودن شرایط جوی، روزهای پنج شنبه در محل گلزار شهداء امامزاده عبدالله (س) گرگان نصب می‎ شود و علاقه مندان می‎توانند اطلاعات مورد نیاز را از طریق این دستگاه دریافت کنند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 339679