توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده خبرگان رهبری:
مبارزه با داعش بهانه آمریکا برای حفظ قدرت در منطقه است
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: مبارزه با گروهک تکفیری داعش و تروریسم، بهانه ای است که آمریکا ازطریق آن قدرت خود را در منطقه حفظ کند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام والمسلمین 'عسکر دیرباز' یکشنبه شب در دیدار جمعی از علما و دانشجویان ارومیه افزود: تاریخ نشان داده هرگاه آمریکا خواسته نفوذ و قدرت خود را در جهان حفظ کند مردم را از موضوعی ترسانده تا همه را با خود همراه کند و این بار نیز داعش را بهانه ای برای اهداف خود قرار داده است.

وی اظهار کرد: امروز آمریکا با تکیه بر ترفندی جدید برای انحراف افکار عمومی به بهانه مبارزه با تروریسم و گروهک داعش، عراق و سوریه را نشانه گرفته است.

وی ادامه داد: رفتار دوگانه آمریکا، مضحک و غیرمنطقی است زیرا در یک سو اقدام به حمایت و پرورش گروه های تروریستی مانند داعش کرده و درسوی دیگر، ایران را حامی تروریسم می خواند.

این مدرس دانشگاه و حوزه یادآور شد: آمریکا، انگلیس و صهیونیست ها حامیان اصلی تروریست ها، پس از قتل عام هزاران انسان بی گناه و وحشیانه ترین جنایات بشری توسط داعش، امروز ندای جنگ علیه گروه های تروریستی سر می دهند که این عمل ترفند جدید استکبار است.

وی افزود: آمریکا برای تسلط بر ممالک اسلامی و ساقط کردن حکومت های آنها این بار دست به ترفندی دیگر زده، درحالی که تاریخ نشان داده، آمریکا در حمله به کشورهای اسلامی نظیر عراق مورد نفرت جهانیان قرار گرفته و مهمتر از همه در نزد ملت خود جایگاه خود را از دست داده است.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه گروهک تروریستی داعش محصول اتاق فکر آمریکا و صهیونیست هاست، گفت: براساس اسنادی که توسط کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا منتشر شده، رهبر گروهک داعش برای یک سال تحت آموزش نظامی موساد بود.

حجت الاسلام والمسلمین دیرباز یادآور شد: سرویسهای اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس سازمان تروریستی تشکیل دادند تا افراط گرایان جهان را یکجا جمع کنند.

وی با بیان اینکه آمریکا به بهانه مقابله با گروهک داعش می خواهد وارد خاورمیانه شود افزود: دشمنان می خواهند به گونه ای جلوه دهند که هرجا تروریست است اسلام هم وجود دارد لذا به بهانه مبارزه با تروریسم می خواهند به جهان اسلام ضربه بزنند و اسلام را مورد تهاجم قرار دهند.
منبع:ایرنا
کد مطلب: 309771