توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ثبت بیش از 7 هزار تخلف در جاده‌های خراسان جنوبی
شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
رئیس پلیس راه خراسان جنوبی گفت: در هفته گذشته 7 هزار و 906 تخلف در جاده‌های استان توسط پلیس‌ راه ثبت شده است.

به گزارش عرش نیوز؛حسین رضایی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در طول هفته گذشته 12 فقره تصادف در جاده‌های استان رخ داده است.

وی با بیان اینکه در این تصادفات فوتی نداشتیم، تصریح کرد: همچنین 11 فقره تصادف جرحی در جاده‌های استان رخ داده است که منجر به مجروح شدن 17 نفر شده است.

رئیس پلیس ‌راه خراسان جنوبی با بیان اینکه 45 درصد از تصادفات در جاده‌های اصلی رخ داده است، افزود: همچنین 45 درصد در محورهای روستایی و 10 درصد در محورهای فرعی اتفاق افتاده است.

رضایی با بیان اینکه بیشترین علل تصادفات جاده‌ای استان عدم رعایت حق‌تقدم به میزان 36 درصد بوده است، ادامه داد: همچنین عدم توجه به جلو در رانندگی با 27 درصد از دیگر علل تصادفات بوده است.

وی با بیان اینکه علل عمده تصادفات واژگونی با 55 درصد بوده است، گفت: ‌در 36 درصد برخورد موتورسیکلت بوده است.

رئیس پلیس‌راه خراسان جنوبی با بیان اینکه در تصادفات جاده‌ای استان 55 درصد سواری‌ها مقصر بوده‌اند، تصریح کرد: موتورسیکلت‌ها نیز در تصادفات هفته گذشته 9 درصد و کامیونت و وانت‌بار با 18 درصد و کامیون کشنده با 18 درصد مقصر بوده‌اند.

رضایی از ثبت 7 هزار و 906 تخلف رانندگی در جاده‌های استان توسط پلیس ‌راه خراسان جنوبی خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد 3 هزار و 25 فقره حادثه‌‌ساز بوده است.

وی با بیان اینکه در این مدت 35 دستگاه موتورسیکلت توقیف و راهی پارکینگ شده است، تصریح کرد: همچنین 25 دستگاه خودرو نیز توقیف شده است و در این مدت 151 راننده فاقد گواهینامه مجاز رانندگی به مراجع قضایی معرفی شدند.

منبع:فارس

کد مطلب: 338779