توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احمدی‌مقدم:
حضور پلیس در صف اول امنیت نشانگر آرامش در کشور است
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۸
فرمانده نیروی انتظامی گفت: حضور پلیس در صف مقدم حفظ امنیت نشانگر آرامش کشور است.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم صبح امروز طی سفر یک روزه به استان قزوین در مراسم صبحگاه نیروی انتظامی این استان که در مجتمع شهید آقایی برگزار شد، اظهار کرد: اینکه شرایط کشور امنیتی و نظامی نیست و پلیس در صف مقدم حفظ امنیت قرار دارد نشان‌دهنده آرامش ایران است و باید این نعمت را قدر دانست.

 
وی افزود: در حال حاضر مناطق پیرامون ما در بی‌ثبات‌ترین شرایط قرار دارد و بسیار ملتهب و شکننده است به طوری که مردم بسیاری از شهرها بر اثر هجوم تروریست‌ها آواره هستند و اموال و اعضای خانواده خود را از دست می‌دهند.

 
فرمانده نیروی انتظامی ادمه داد: ‌این افراد هیچ آینده امیدوار کننده‌ای پیش چشم خود ندارند و منطقه در شرایط سختی قرار گرفته است که به همین دلیل باید قدردان و شکرگزار امنیت موجود در ایران اسلامی باشیم.

 
احمدی‌مقدم عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم شهر امن و مطمئنی را مثال می‌زند که همه نعمت‌ها در آن از تمام جهات سرازیر بوده است اما به واسطه کفران نعمت مردم خداوند لباس گرسنگی و ترس به آنها پوشانده است که این موضوع لزوم شکر نعمت‌ها برای ملت جمهوری اسلامی ایران را ایجاب می‌کند.

 
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در این بین مهم‌ترین نعمت‌ها، نعمت ولایت است و اگر قدر ندانیم همه این نعمت‌ها از بین رفتنی است.

 
وی اضافه کرد: وحدت، پیوستن مردم به حاکمیت و رهبری و همچنین عمق نفوذ نظام در بدنه جامعه در طوفان حوادث کشور ما را مصون نگه داشته و سبب شده امروز امنیت آن مثال‌زدنی باشد.

 
احمدی‌مقدم یادآور شد: برای نقش‌آفرینی بیشتر به ویژه در حوزه نیروی انتظامی و در راستای استقرار نظم، قانون و آرامش و امنیت نیازمند ارتقاء کارآمدی هستیم و با توجه به اینکه قدرت هر سازمان دارای دو جنبه مادی و معنوی است باید به این جنبه‌ها در حوزه کاری ناجا نیز توجه ویژه‌ای صورت گیرد.

 
فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: سرمایه‌های سازمان اعم از تجهیزات، تاسیسات،‌ فضاها و منابع مالی در حوزه جنبه مادی سازمان قرار دارد به طوری که اگر این امکانات وجود نداشته باشد در اجرای وظایف دچار چالش می‌شویم.

 
احمدی‌مقدم یادآور شد: مهم‌تر از این سرمایه‌ها موضوعات معنوی است به این معنا که میزان انگیزه، روحیه، اعتماد و رضایت مردم و نیز موفقیت در ماموریت‌ها نسبت به مسائل مادی اهمیت بیشتری دارد.

 
وی بیان کرد: ممکن است دو گروه در حوزه مادی با یکدیگر یکسان باشند اما یکی از آنها در وضعیت مطلوب‌تری با موفقیت بیشتر ظاهر شود، بنابراین آنچه سبب تفاوت می‌شود سرمایه‌های معنوی، ایمان، انگیزه و طراحی درست است.

 
احمدی‌مقدم خاطرنشان کرد: در ارزیابی‌ها و بازرسی‌های جامع که ناجا در گذشته از زیرمجموعه‌های خود در استان‌ها به عمل می‌آورد به طور عمده تاسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی مورد توجه قرار می‌گرفت اما در این دوره از بازرسی‌ها که از امروز در قزوین به عنوان نخستین استان کشور آغاز می‌شود ارزیابی‌ها حول محور تعالی به معنای پیشرفت مستمر و دائمی است.

 
فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: مبارزه با فساد سازمان، ایجاد رضایت در مردم، عمل قانونی، رعایت حقوق شهروندی و همچنین تکریم ارباب رجوع از مواردی است که در دوره جاری به طور ویژه به آن توجه می‌شود.

 
وی یادآور شد: استان قزوین در ارزیابی‌های صورت گرفته با کسب نمره قابل قبول یک استان موفق ارزیابی می‌شود و در این راستا پیشتاز بوده است.
کد مطلب: 292879