توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه ارومیه:
روحانیون شیعه و سنی منادیان وحدت در بین مذاهب باشند
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷
امام جمعه ارومیه گفت: شرایط حاکم بر جهان اسلام اقتضا می‌کند که امروز روحانیون شیعه و سنی منادیان وحدت در بین مذاهب باشند.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در همایش وحدت و امنیت در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) ارومیه که با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و علمای تشیع و تسنن منطقه برگزار شد اظهار داشت: همدلی و همگرایی نخستین اولویت جامعه امروز ماست و در این میان همچنانکه امام علی(ع) در نهج البلاغه تاکید فرموده اند تأسی به سیره و روش حضرت محمد(ص) بهترین راه برقراری امنیت در صفوف مسلمین است.

وی تصریح کرد: از منظر امام علی(ع) محبوبترین افراد نزد مردم، تأسی کنندگان به پیامبر اکرم(ص) است و کسانی که دنباله رو آن حضرت در موضوع وحدت باشند قطعاً رستگار می‌شوند.

قریشی گفت: پیامبر اسلام منادی وحدت بود بنابراین باید ضمن شاکر بودن به وحدت موجود فراموش نکنیم که نقش حافظان و مدافعان این وحدت نیز در برقرار امنیت پایدار در منطقه نقش اساسی داشته است.

امام جمعه ارومیه افزود: روحانیون شیعه و سنی باید توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر منادیان واقعی دعوت همگان به وحدت بر اساس مشترکات شیعه و سنی باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: خداوند سبحان کسانی را که در پی اختلاف افکنی و تفرقه در بین مسلمین است تهدید کرده و عذاب الهی را برای آنان وعده داده است.

وی تصریح کرد: امروز بیش از هر زمانی ضرورت دارد تا علما و طلاب در دو آئین تشیع و تسنن با پیروی از سیره نبوه در نقش وحدت آفرین ظاهر شوند تا دشمنان به طمع حمله به منافع کشورهای اسلامی به سرشان نزند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 353574