توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
رفع مشکل کم‌آبی نیازمند الگوی مصرف مناسب است
دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۶
استاندار کردستان گفت: رفع مشکل کم‌آبی در کشور و استان نیازمند تدوین الگوی مصرف مناسب است.

به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در جلسه شورای حفاظت منابع آب استان کردستان در سنندج اظهار کرد: چالش و مشکلات پیرامون کمبود آب موضوع تازه‌ای نیست.

به گفته وی، رفع این مشکل که به چندین بخش مختلف باز می‌گیرد نیازمند یک عزم جدی و مشارکت همه مردم و مسئولان است.

استاندار کردستان به دلایل کاهش آب و کم‌ آبی‌های اخیر در سطح کشور و استان اشاره کرد و اظهار کرد: افزایش دما در بسیار از نقاط دنیا کاهش نزولات آسمانی و نوع و الگوی مصرف از مهم‌ترین دلایل کاهش سطح آب و بی‌آبی در کشور است.

زاهدی با بیان اینکه متاسفانه الگوی مصرف کنونی آب الگوی مناسبی نیست، افزود: باید با تدوین الگوی مصرف مناسب و عملیاتی کردن آن بستر را برای رفع مشکل کم‌‌آبی در استان فراهم کرد.

وی در مورد ارائه گزارش از سوی آب منطقه‌ای استان بیان داشت: در گزارشی که ارائه شد جای اقدامات انجام شده از سوی شورای مرکزی حفاظت از منابع آب مبنی بر اجرا شدن مصوبات دولت خالی بود.

به گفته استاندار کردستان، در گزارش ارائه شده بازخوردی از عملیاتی کردن مصوبات دولت در این حوزه از جمله تامین شعب دادگستری که از وظایف شورای مرکزی بود نیامده است.

زاهدی با بیان اینکه آنچه در این گزارش ارائه شده آمده بسیار گسترده و بررسی همه آنها در قابل یک جلسه امکان پذیر نیست، خاطرنشان کرد: اولویت‌بندی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آنها مهم‌ترین نیاز در این حوزه است که باید در دستور کار شورا در استان قرار گیرد.

استاندار کردستان داشتن برنامه‌ریزی صحیح و جلو رفتن بر اساس آن را ضروری خواند و گفت: رفع مشکلات پیرامون کمبود و کاهش آب از اهمیت بالایی برخوردار است و باید با برنامه‌ریزی اصولی و براساس زمان‌بندی دقیق در این راستا گام برداشته شود.

زاهدی طرح هر کدام از مسائل این حوزه در جلسات مختلف را مورد تائید قرار داد و گفت: اجرای سیاست‌ها و بکارگیری راهکارهای منطقی و اصولی و مشارکت دادن بیبش از پیش مردم در این حوزه ضروری است و باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد.

منبع:فارس

کد مطلب: 333873