توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل سابق راه‌آهن شمالغرب:
مشکلات مسافران زنجان با افتتاح ترمینال شماره دو برطرف می‌شود
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۸
مدیرکل سابق راه‌آهن شمالغرب با اشاره به وجود مشکلاتی در اسکان مسافران در ایستگاه راه‌آهن زنجان گفت: با احداث و بهره‌برداری ترمینال مسافربری شماره دو بسیاری از این معضلات تسهیل می‌شود.
به گزارش عرش نیوز، محمدرضا قربانی امروز در مراسم تودیع خود با ارائه عملکردش در راه‌آهن شمالغرب اظهار داشت: راه‌اندازی پروژه پایانه حمل و نقل ترکیبی در ایستگاه مراغه از مهمترین طرح‌های اجرا شده در شمالغرب کشور است.

وی با اشاره به راه‌اندازی آزمایشی این پایانه تصریح کرد: حمل مواد نفتی از ایستگاه مراغه تأثیر فراوانی در توسعه حمل بار در این منطقه و افزایش درآمد حاصل از جابه‌جایی آن دارد.

مدیرکل سابق راه‌آهن شمالغرب با اشاره به اینکه راه‌اندازی پروژه پایانه حمل و نقل ترکیبی مراغه سهم ویژه‌ای در حمل بار در این منطقه دارد، خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط حاکم بر منطقه عراق در حال حاضر بارگیری مواد نفتی از ایستگاه مراغه متوقف شده و امیدواریم این وضعیت بهبود یابد.

قربانی با بیان بازسازی و بهسازی نیروگاه شهید رجایی ابراز کرد: با سرمایه گذاری این نیروگاه سه قوس در این منطقه بازسازی شده است.

وی از احداث خطوط ریلی در مناطقی که تلاقی قطارها ایجاد می‌شود خبر داد و گفت: با این اقدام از بروز مشکل در زمان تلاقی قطارها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل سابق راه‌آهن شمالغرب با اشاره به احداث زیرگذر در برخی از ایستگاه‌های راه‌آهن شمالغرب بیان کرد: افزایش ضریب ایمنی در محورها از اولویت‌های این اداره بوده و هست.

راه‌آهن باید به یک سازمان تحولگرا تبدیل شود

علی خدایی، مدیرکل جدید راه‌آهن شمالغرب به ارتقای سیستم حمل و نقل ریلی تأکید کرد و افزود: باید با تلاش همکاران این اداره به عنوان یک سازمان تحولگرا در منطقه تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه حمل و نقل ریلی از شاخصه‌های پیشرفت یک منطقه است، اظهار داشت: رویکرد جدید راه‌آهن تحول‌گرایی است.

خدایی ابراز کرد: دو خطه کردن راه‌آهن زنجان- تهران از اولویت‌های مهم راه‌آهن شمالغرب است و مدیران و شورای حمل و نقل باید برای دستیابی به اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران تلاش کنند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 341379