توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه کبودراهنگ:
نیروگاه برق دشت کبودراهنگ را به کویر تبدیل کرده است
چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۰۹
همدان - امام جمعه کبودراهنگ با اشاره به اینکه ایجاد نیروگاه برق در شهرستان کبودراهنگ غیر اصولی است و به کشاورزی آسیب جدی وارد کرده است، گفت: نیروگاه برق دشت کبودراهنگ را به کویر تبدیل کرده است.
به گزارش عرش نیوز: حجت‌الاسلام یوسف روحانی عصر چهارشنبه در مراسم یادواره سرداران و ۶۳۷ شهید شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: کمبود آب در شهرستان کبودراهنگ موجب مهاجرت جوانان به شهرها شده است.

وی با بیان اینکه وجه تسمیه شهرستان کبودراهنگ به واسطه آبهای روان بسیاری بوده که به دلیل پرآبی کبود رنگ به نظر می رسیدند، گفت: هم‌اکنون وضعیت مناسبی از لحاظ آبی در این منطقه مشاهده نمی شود و شهرستان به منطقه کویری تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد نیروگاه برق غیر اصولی در این منطقه آسیب جدی به کشاورزی وارد کرده، افزود: کمبود آب موجب مهاجرت جوانان به شهرها شده است.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ با تأکید بر لزوم توجه به قانون تاکید کرد و یادآور شد: برخی قوانین در سطح کشور نسبتبه برخی ناهنجاری ها بازدارندگی بالایی ندارد و قوانین باید برای کسانی که ایجاد مشکلات فرهنگی و اجتماعی می‌کنند، از جمله قاچاقچیان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر بازدارنده باشد.

وی با بیان اینکه در این شهرستان برای نخستین بار حوزه علمیه‌ای در حال احداث است، اما زمان راه‌اندازی حوزه علمیه به دلیل کمبود اعتبار، به درازا کشیده شده، گفت: این طرح در صورت تأمین اعتبار لازم به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه باید قدردان شهدا بود، گفت: کبودراهنگ بزرگترین شهرستان استان همدان است.

محمدعلی پورمختار وجود مشکلاتی در بخش کشاورزی و گردشگری این منطقه را مورد اشاره قرار داد و ادامه داد: کبودراهنگ در تولید چند محصول کشاورزی قطب تولیدی است و باید به این مقوله بیشتر توجه شود.

وی بر تلاش برای رفع محرومیت های این منطقه تاکید کرد.

منبع: مهر
کد مطلب: 361179