توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سمنان با خانواده جوان‌ترین شهید مدافع حرم استان سمنان دیدار کرد
خباز: آسایش و امنیت امروز کشورمان را مدیون مدافعان حرم هستیم/راه شهدای مدافع حرم ادامه همان راه شهدای کربلاست
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
استاندار سمنان با اشاره به کار بزرگ و ارزشمند مدافعان حرم آل الله گفت: آسایش و امنیت امروز کشورمان را مدیون مدافعان حرم هستیم.

به گزارش عرش نیوز از سمنان، محمدرضا خباز در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم، عباس دانشگر که به عنوان شهید شاخص دانشگاه افسری امام حسین (ع) شناخته شده است اظهار داشت: امروز با کمال مباهات می‌گوییم که ایستادگی و مقاومت شهدای مدافع حرم موجب افتخار و عزت ایران اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال ضربه زدن به چهره اسلام ناب محمدی در داخل ایران اسلامی است تصریح کرد: امروز اگر مدافعان حرم و شهدای مدافع حرم، هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای کشورمان با تروریست‌های تکفیری و جانیان داعشی مبارزه نکنند؛ این تروریست‌ها و اربابان آنان که دشمن اسلام به شمار می‌روند؛ برای وارد کردن ضربه به اسلام و انقلاب اسلامی به داخل کشورمان رخنه می‌کنند.

استاندار سمنان ایستادگی شهدای مدافع حرم را در برابر اقدامات وحشیانه تروریست‌های تکفیری، افتخار آفرین دانست و با اشاره به اینکه شهدای مدافع حرم راد مردانه در برابر دسیسه‌های دشمنان اسلام ایستادند تصریح کرد: این جوانان سلحشوری مانند چون شهید عباس دانشگرها هستند که امروز دلاورانه هزاران کیلومتر آن‌طرف مرزها در مقابل داعش می‌ایستند تا دشمنان نتوانند وارد شهرهای کشورمان شده و امنیت ما را به خطر بیندازند.

خباز با اشاره به اینکه راه شهدای مدافع حرم ادامه همان راه شهدای کربلاست خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم با جان‌فشانی خود ثابت کردند که اگر در سال 61 هجری برای دفاع از امام حسین (ع) و اهل‌بیت ایشان در دنیا حضور نداشتند؛ امروز جانانه از حرم اهل‌بیت (ع) در برابر جانیان و یزیدیان زمان تا نثار خون خود ایستاده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهید عباس دانشگر از سوی خداوند متعال برای شهادت انتخاب‌شده بود عنوان کرد: به فرموده حضرت علی (ع)، شهادت امری انتخابی از سوی خداوند بوده و تا انسان از سوی خداوند انتخاب نشوند؛ به شهادت نمی‌رسند.

استاندار سمنان بابیان اینکه شهدا برای رسیدن به اهداف الهی خود انتخاب‌شده و در این راه به فیض شهادت نائل می‌شوند گفت: سمنان دفاع از حرم اهل‌بیت (س) یک افتخار بزرگ است که مدافعان حرم از آن برخوردارند.

خباز بابیان اینکه خانواده شهدا نیز از جایگاهی ارزشمند و والا نزد خداوند برخوردارند از خانواده شهید عباس دانشگر برای تربیت و هدایت و طریقت الهی این شهید تقدیر و تصریح کرد: تربیت اسلامی، لقمه حلال و وجود فضای دوران دفاع مقدس در محیط خانواده شهید دانشگر و شهدای گران‌قدر سبب بالندگی و پرورش جوانانی شجاع و افتخار آفرین مانند شهید عباس دانشگر می‌شود.

کد مطلب: 390555