توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار همدان:
اتمام راه‌آهن همدان-تهران در اولویت دولت قرار گیرد
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۴
استاندار همدان با اشاره به اینکه یک هزار و ۸۸۰ میلیارد تومان پروژه راه در استان همدان تعریف شده است، گفت: اتمام راه‌آهن همدان تهران و طرح‎های آبرسانی در اولویت دولت قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز؛محمدناصر نیک بخت شامگاه سه شنبه در شورای اداری استان همدان با حضور معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: از زمان استقرار دولت تدبیر و امید تلاش شده تا به وعده‌‏های دولت در سطح استان پاسخ مثبت داده شود.

وی با اشاره به اینکه مردم اقبال خوبی نسبت به دولت دارند، گفت: همدلی موجود در استان همدان و همکاری بین سه قوه سبب شده تا امور توسعه استان روند مطلوبی داشته باشد.

نیک بخت با اشاره به اینکه در ابتدای ورود به استان همدان 600 واحد تولیدی با مشکل روبه‎رو بودند، گفت: مشکلات این واحدها پس از بررسی‎های مختلف احصا شده و علاوه بر مشکلات مدیریتی بیشتر این واحدها با مشکل سرمایه ‎درگردش و معوقات مالی روبه‌‏رو بودند.

وی با اشاره به اینکه برخی از واحدهای غیرفعال فعال شده‎اند، تصریح کرد: 400 میلیارد تومان از معوقات بانکی واحدهای تولیدی و صنعت‎گران به بانک‎ها از سال گذشته تاکنون تعیین تکلیف شده است.

استاندار همدان با اشاره به اینکه بانک‏‌های استان همدان همراهی خوبی برای تعیین تکلیف واحدهای بدهکار داشتند، گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی پس از تعیین تکلیف شدن بدهی معوق، برای دریافت سرمایه‎درگردش به بانک‎ها معرفی شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 45 درصد از بودجه کشور به نفت متکی بود، گفت: امسال این رقم به 33 درصد کاهش یافته و این کاهش باید از طریق سایر بخش‎ها از جمله مالیات تامین شود.

نیک بخت با اشاره به اینکه در هفته دولت امسال چهار هزار میلیارد تومان پروژه توسط بخش خصوصی در استان همدان آغاز به کار کرده است، تصریح کرد: 500 میلیارد تومان از این میزان تنها مربوط به ایجاد تاسیسات گردشگری توسط بخش خصوصی بوده که تاکنون 80 میلیارد تومان در پروژه هزینه کرده است.

وی عنوان کرد: در همایش سرمایه‎گذاری استان همدان نیز 3 هزار میلیارد تومان تفاهم‎نامه و قرارداد به امضا رسید که البته برخی از آنها پس از اتمام همایش اجرایی شده است.

نیک بخت با اشاره به اینکه استان همدان از نظر گردشگری ظرفیت‎های بسیاری دارد، گفت: استان همدان با دارا بودن هزار و 800 اثر تاریخی باید به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری در کشور محسوب شود.

استاندار همدان با بیان اینکه آثار و جاذبه‏‌های گردشگری استان همدان در تمامی شهرستان‏ها وجود دارد، افزود: زمینه ایجاد سه هتل پنج ستاره در همدان دیده شده که عملیات یک هتل در قالب مجتمع تفریحی توریستی آغاز شده است.

وی با تاکید بر اینکه در زمینه گردشگری همدان کوتاهی بسیاری شده است، بیان کرد: همدان تاکنون به کشور معرفی شده ولی تبلیغات لازم در این زمینه صورت نگرفته است.

استاندار همدان با اعلام اینکه راه‌آهن همدان تهران در اولویت استان و مردم برای اجرا قرار دارد، گفت: این پروژه 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و نزدیک به 67 کیلومتر از آن ریل‎گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه 200 کیلومتر باقی مانده آماده ریل‎گذاری است، تصریح کرد: از معاون اول رئیس جمهور و دولت می‌خواهیم تا این پروژه را برای تخصیص اعتبار در اولویت قرار دهند چراکه از انتظارات دیرینه مردم همدان است.

استاندار همدان اظهار داشت: هزار و 880 میلیارد تومان پروژه راه در استان همدان تعریف شده است، گفت: این امر می‏‌طلبد تا اعتبار مناسبی برای اتمام آنها در نظر گرفته شود.

نیک بخت طرح‌‏های آبرسانی و سدهای استان همدان را از دیگر پروژه‏‎های اولویت‎دار استان برشمرد و گفت: پروژه انتقال آب از سد تالوار به همدان به لحاظ تامین آب سه شهرستان، 10 شهر و 56 روستا یکی از پروژه‎های مهم استان و کشور محسوب می‏‌شود.

وی افزود: براساس وعده معاونت برنامه‎‏ریزی رئیس جمهور در سال گذشته قرار بود 100 میلیارد تومان برای این پروژه اعتبار تخصیص داده شود که هنوز یک ریال دریافت نکرده ایم.

استاندار همدان با اعلام اینکه مردم استان همدان از دولت انتظار دارند، بیان کرد: اگر اعتبار کافی برای این پروژه در نظر گرفته نشود پروژه تا پنج سال دیگر نیز به اتمام نمی‌‏رسد.

نیک بخت با بیان اینکه مصلای همدان نیازمند سه تا پنج میلیارد تومان اعتبار است، گفت: مهمترین مشکل استان همدان در زمینه آب و راه بوده و امید است دولت تدبیر و امید توجه ویژه‏ای در این زمینه به استان همدان داشته باشد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 340956