توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان:
۲۵۰ نفر از علمای شیعه وسنی عضو مجمع علمای لبنان هستند
يکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۳۸
رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان گفت: مجمع علمای مسلمان لبنان بزرگ‌ترین نهادی است که با حضور ۲۵۰ نفر از علمای شیعه و اهل سنت لبنان تشکیل شده است که آن‌ها با وحدت و همدلی کارهای خوبی را در این کشور انجام داده‌اند.
به گزارش عرش نیوز: شیخ احمد الزین یکشنبه شب در دیدار با آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی در قم به تشریح اهداف و عملکرد مجمع علمای مسلمان لبنان پرداخت و اظهار داشت: این مجمع بزرگ‌ترین نهادی است که با حضور ۲۵۰ نفر از علمای شیعه و اهل سنت لبنان تشکیل شده است که آن‌ها با وحدت و همدلی کارهای خوبی را در این کشور انجام داده‌اند.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان با اشاره به چگونگی شکل گیری این مجمع افزود: جمعی از علمای مسلمان لبنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی طی نامه‌ای از امام خمینی (ره) درخواست کردند تا ایشان اجازه تاسیس چنین مجمعی را در لبنان صادر کنند و امام راحل نیز ضمن تبریک به خاطر این پیشنهاد اجازه تشکیل مجمع را صادر کردند و در واقع باید گفت که مجمع علمای مسلمان لبنان از برکات امام خمینی (ره) در این کشور است.

شیخ احمد الزین با اشاره به ارکان فعالیت این مجمع بیان کرد: اعتقاد به ولایت فقیه نخستین رکن این مجمع است حتی علمای اهل سنت آن نیز با آیت‌الله خامنه‌ای، ولی امر مسلمین جهان بیعت کردند.

وی عنوان کرد: تقویت جریان مقاومت اسلامی فلسطین برای مبارزه با اسرائیل از دیگر ارکان فعالیت این مجمع عنوان است و ترویج فرهنگ وحدت اسلامی و تقریب مذاهب و همچنین مبارزه با تفکر افراطی و تکفیری از دیگر آن است که با حضور مستمر علمای اهل سنت و شیعه انجام می‌شود.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان ضمن تقدیر از آیت‌الله مکارم‌شیرازی به واسطه برگزاری کنگره جهانی خطر جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای جهان اسلام تصریح کرد: بنده به علت عمل جراحی نتوانستم در این کنگره عظیم و مهم حضور پیدا کنم اما مشاهده برگزاری کنگره از شبکه‌های تلویزیونی و نقش فعال شما در مبارزه با تفکر تکفیری برای ما جای خرسندی داشت.

شیخ احمد الزین خاطرنشان کرد: علمای اهل سنت و شیعه لبنان افتخار می‌کنند که از رهنمودهای آیت‌الله مکارم‌شیرازی برای ایجاد وحدت بین امت‌های اسلامی و ارتقای فرهنگ جوامع اسلامی بهره‌مند شوند.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 354258