توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه موقت اراک:
حضور میلیونی اربعین حسینی نشانه صدور انقلاب اسلامی ایران است
پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۵
امام جمعه موقت اراک گفت: دشمنان اسلام و نظام نمی‌توانند با توطئه‌های خود کربلا و عاشورا را در اذهان مردم کمرنگ کنند زیرا این دو مهم با گذشت زمان از بین نمی‌روند و حضور میلیونی در اربعین حسینی نشانه صدور انقلاب ایران است.
به گزارش عرش نیوز: حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی‌پور عصر امروز در همایش تجلیل از خیران بازسازی عتبات عالیات شهرستان اراک با اشاره به این نکته علاقه مسلمانان و شیعیان به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) قابل توصیف نیست اظهارداشت: اربعین حسینی در واقع نشانه‌ای بر این مسئله بوده که واقعه عاشورا و حادثه کربلا با گذشت زمان از بین نرفته و کمرنگ نمی شود.

وی افزود: اربعین روز عهد اهل ایمان با امام حسین(ع) است که مسلمانان و شیعیان با حضور میلیونی خود در اربعین حسینی توانستند عظمت مکتب شیعه را برای جهانیان تبیین کنند ستمگران و مستکبران جهانی با تبلیغات سوء بر این باورند که می توانند این مهم را در جامعه اسلامی کمرنگ کنند.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: در طول سال های بعد از پیروزی انقلاب زیارت کربلاهمواره آرزوی مومنان بوده که امسال ۲۰ میلیون زائر مشتاق حرکت حماسی، شورآفرین و شوق انگیزی را در قالب بزرگ ترین راهپیمایی مردمی در طول تاریخ برای دفاع از حریم و مرام امام حسین (ع) شکل دادند و توانستند سنت اربعین را بیشتر از گذشته مورد تکریم قرار دهند.

حجت الاسلام حسینی پور با اشاره به اینکه فرهنگ کربلا با سنت اربعین اسلام را تقویت و زنده نگه داشته است گفت: بر خلاف اندیشه ها و اهداف استکبار جهانی ای میثاق از سال های گذشته بیشتر مورد حمایت قرار گرفته است.

وی افزود: حرکت عمومی مردم برای این روزو حضور میلیونی در روز اربعین حسینی تبیین کننده این نکته بوده که خون امام حسین(ع) پایمال نشده و با گذر زمان این مهم تاثیری در عشق ورزی مشتاقان به مکتب اهل بیت(ع) نداشته است.

امام جمعه موقت اراک تصریح کرد: حضور مردم در راهپیمایی روز اربعین بیان کننده شکوه مکتب شیعی وتبیین کننده این نکته بوده که دشمنان شیعه از گسترش اسلام هراس دارند لذا برای براندازی اصل و اساس دین دست به توطئه های بسیاری می زنند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به ارادت مسلمانان به اهل بیت(ع) گفت: مسیر پیمودن راه سعادت و رسیدن به عزتمندی و سعادت جامعه درراستای توسل به اهل بیت(ع) محقق شده و حضور میلیون‌ها زائردر کربلا گویای این ارادت است.

وی افزود: عمل به قرآن و فرامین اهل بیت(ع) می تواند در رسیدن به سعادت افراد مهم و تاثیرگذار باشد و تمسک به این دو مهم می‌تواند تاریکی و ظلم در جامعه و زندگی افراد را از بین ببرد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 344853