توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۱۲۵ کیلو‌گرم مواد مخدر در بروجرد کشف شد
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۴
فرمانده انتظامی بروجرد از کشف ۱۲۵ کیلو و ۲۳۵ گرم در این شهرستان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، از خرم‌آباد، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی لرستان، سرهنگ علیرضا دلیری عصر امروز در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران مبارزه با مواد مخدر با همکاری کلانتری و پاسگاه های شهرستان خرم آباد از آبان ماه امسال تا کنون موفق به کشف ۱۲۵ کیلو و ۲۳۵ گرم انواع مواد مخدر شدند.

وی افزود: دراین مدت ۲۵۵ سوداگر مرگ، فروشنده مواد مخدر و معتاد پر خطر نیز دستگیر شده اند.

توقیف تریلی اویکو با بیش از ۴۰ میلیون ریال خلافی در لرستان

سرهنگ منوچهر مرادی سرپرست پلیس راهور لرستان اظهار داشت: یک دستگاه تریلی اویکو با ۴۰ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال خلافی در لرستان توسط ماموران پلیس راهور استان توقیف و روانه پارکینگ شد.

وی افزود: اویکو به پارکینگ منتقل و با بررسی بعمل آمده مشخص شد دارای ۸۱ فقره تخلف رانندگی است که تخلفات صورت گرفته توسط این راننده خودرو شامل، عدم استفاده از کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی و نداشتن بارنامه بوده است.

سرپرست پلیس راهور استان با بیان اینکه خودروهایی که مبلغ خلافی آنان بیش از ۱۰ میلیون ریال باشد توسط ماموران این پلیس توقیف می شوند افزود: با بررسی های به عمل آمده ۵۴۲ دستگاه خودرو دارای خلافی بیش از ۱۰ میلیون ریال در استان هستند که به مالکان آنان از طریق پیامک ابلاغ شده است جهت پرداخت خلافی خود اقدام کنند.

افزایش ۴۲ درصدی کشفیات سرقت در دورود

سرهنگ هدایت الله حسنوند فرمانده انتظامی دورود لرستان اظهار داشت: در طول چهارماه گذشته امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد افزایش کشف سرقت و کاهش چشمگیر وقوع جرم را داشته ایم که این عملکرد رو به جلو با انجام طرحهای ارتقاء امنیت اجتماعی صورت گرفته در شهرستان دورود بوده است.

وی بیان کرد: در این مدت هزار و ۳۲۹ نفر متهم دستگیر که از این تعداد ۱۲۴ نفر سارق حرفه ای و سابقه دار بوده اند.

فرمانده انتظامی دورود گفت: در راستای ۷۲۰ نفر معتاد پر خطر از سطح شهر دورود جمع آوری و جهت بازپروری به مراکز ترک اعتیاد اعزام شدند و این آمار در مقایسه با سال قبل افزایش ۲۴ درصدی را در پی داشته است.

دستگیری زورگیر سابقه دار در بروجرد

سرهنگ دلیری فرمانده انتظامی بروجرد اظهار داشت: سارق زورگیری که قصد داشت با تهدید وجوه نقد یک شهروند را در بروجرد به سرقت ببرد توسط ماموران کلانتری ۱۱ دستگیر شد.

وی در تشریح جزئیات این خبر گفت: ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۱ بروجرد در حین گشت سارق سابقه داری را در حال زورگیری از یک شهروندی مشاهده می کنند و بلافاصله وارد عمل شده و متهم را که قصد فرار داشت در یک عملیات ضربتی قبل از هر اقدامی دستگیر کردند.

دلیری فرمانده انتظامی بروجرد با بیان اینکه ماموران در حین بررسی به عمل آمده دریافتند که این سارق سابقه دار چندروز پیش نیز با زورگیری گوشی تلفن همراه فردی را به سرقت برده و متواری شده است گفت: متهم ضمن اعتراف به جرم خود پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

مردم بستر تعاملات اجتماعی پلیس هستند

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان لرستان در جمع اقشار مختلف مردم شهر خرم‌آباد اظهار داشت: توسعه سرمایه اجتماعی ضرورت اولیه برای ایجاد امنیت و اقتدار یک جامعه است.

وی با تأکید بر جلب مشارکت های مردمی در تأمین امنیت عمومی افزود: مردم بستر تعاملات اجتماعی پلیس هستند.

قنبری اصل تکریم در مطالبات انسانی و روابط را مورد تأکید دین مبین اسلام دانست و بیان کرد: رفتار توأم با احترام با مردم، این حس را به شهروندان می دهد که در خود نوعی رضایت احساس کنند.

فرمانده انتظامی استان اقتدار پلیس را زمیه ارتقاء احساس امنیت در جامعه دانست و گفت: اساس مشروعیت اقتدار پلیس در نظام اسلامی مبتنی بر پذیرش عام مردم است.

وی خاطرنشان کرد: اطمینان بخشیدن به مردم، احترام به مال و آبروی مردم، حفظ حریم مردمی از شاخصه هایی است آن را به خوبی در پلیس مشاهده می کنیم.

قنبری مردم را بستر تعاملات و روابط اجتماعی و کانون اصلی مفهوم سرمایه اجتماعی پلیس بر شمرد و اظهار داشت: سرمایه اجتماعی پلیس باعث همبستگی ملی توسعه پایدار قانون‌ گرایی، افزایش کنترل اجتماعی، احساس امنیت و مسئولیت جامعه می شود.

فرمانده انتظامی استان تاکید کرد: سرمایه اجتماعی پلیس همچنین باعث تعامل و همکاری بین افراد و نهادهای جامعه، مشروعیت، اقتدار پلیس، عبور از بحران‌ها و کاهش تهدیدات می شود.

وی به وجود امنیت و احساس امنیت مطلوب در سطح استان اشاره کرد وگفت: لرستان یکی از استان‌های امن و دارای شاخص‌های امنیتی مطلوب کشور است.

قنبری با تاکید بر روابط متقابل بین اقوام مختلف در سطح استان خاطرنشان کرد: با وجود آنکه این استان دارای قومیت های مختلفی است اما دارای احساس امنیت بالا در بین استان‌های کشور است.

دستگیری سارق آهن آلات در الیگودرز

سرهنگ ذلقی فرمانده انتظامی الیگودرز از دستگیری یک سارق و کشف یک تن آهن آلات در این شهرستان خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: در پی مراجعه یک شهروندان و اعلام اینکه کارگاه جوشکاری وی مورد دستبرد قرار گرفته و یک تن آهن آلات، یک عدد باطری خودرو و مقادیری ابزار آلات از این کارگاه سرقت شده است که موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۱ الیگودرز قرار گرفت.

ذلقی افزود: ماموران با تحقیقات گسترده سارق را در شهر الیگودرز شناسایی و با متوقف کردن یک دستگاه خودرو پراید وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی الیگودرز بیان کرد: متهم در بازجویی بعمل آمده به جرم خود اعتراف کرده و امول مسروقه از وی کشف و ضبط شد.

دستگیری پیمانکار جاعل در لرستان

سرهنگ قدرت الله دالوند رئیس پلیس آگاهی استان در تشریح این خبر اظهار داشت: با دستگیری یک پیمانکار جاعل توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان لرستان ۳۰۰ میلیون ریال کلاه‌برداری با جعل اسناد در شهرستان خرم‌آباد کشف شد.

وی افزود: در پی وصول یک فقره پرونده جعل اسناد مربوط به قرداد کاری در خصوص راه‌اندازی سیستم پمپاژ آب شهرستان دورود به اداره مبارزه با جعل و کلاه‌برداری پلیس آگاهی لرستان مبنی بر اینکه جهاد کشاورزی در جهت آبیاری تحت‌فشار دریکی از روستاهای آن شهرستان با پیمانکاری قرارداد کاری به مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال اخذ کرده است.

دالوند بیان کرد: پیمانکار قبل از اینکه کار به پایان برسیده به ظرافت خاصی اقدام به جعل امضاء مدیر جهاد کشاورزی و بازرسان این اداره جهت دریافت مبلغ قرارداد نموده است.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات گسترده فرد جاعل را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 337158