توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نظام بهره‌برداری پایاب سد خداآفرین باید تعیین شود
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۹
استاندار اردبیل گفت: نظام بهره‌برداری پایاب سد خداآفرین باید تعیین تکلیف شود تا مشکلات و نارسایی‌های احتمالی برطرف شود.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، مجید خدابخش در نشست با وزیر جهاد کشاورزی که با همراهی مجمع نمایندگان استان اردبیل برگزار شد، با اشاره به برکات سفر رئیس جمهور به استان و تدبیر رهبر معظم انقلاب در صدور مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی برای مهار آب‌ها و ساماندهی رودخانه‌های مرزی استان، خواستار چاره‌جویی وزارت جهاد کشاورزی درباره نظام بهره‌برداری از اراضی پایاب سد خداآفرین شد.

وی مشکلات سیب‌زمینی‌کاران استان را توضیح داد و تصریح کرد: انتظار داریم دولت با راهکارهای کارشناسی وزارت جهاد کشاورزی در مورد سیب‌زمینی مازاد موجود در استان به گونه‌ای تصمیم‌گیری کند که کشاورزان متضرر نشوند.

استاندار اردبیل پیش‌بینی اجرای شبکه آبیاری سد گیوی را نیز درخواست کرد و گفت: با اتخاذ تدابیر لازم برای مطالعه و اجرایی شدن این شبکه زمینه استفاده مطلوب از این سد فراهم می‌شود.

مسائل مربوط به سدهای معیشتی از دیگر مشکلات کشاورزان منطقه بود که مورد تاکید استاندار اردبیل قرار گرفت.

در این نشست پس از توضیحات نمایندگان استان درباره مشکلات کشاورزی و کشاورزان حوزه انتخابیه خود، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به نظام بهره‌برداری از زمین‌های پایاب سد خداآفرین افزود: در بخشی از این اراضی با حل مشکل اسکان عشایر با واگذاری زمین به آنها زمینه رونق فعالیت اقتصادی این قشر تلاشگر را فراهم می‌کنیم.

در این جلسه که معاونان وزیر و رؤسای سازمان‌های وزارت جهاد کشاورزی هم حضور داشتند، حجتی در مورد کمک به توسعه پرورش آبزیان در استان، آبخیزداری، رفع مشکلات شهرک‌های گلخانه‌ای و سدهای معیشتی دستورهای لازم را صادر کرد.

 

دیدار استاندار با مدیرعامل بنیاد تعاون نزاجا

به دنبال دیدارها و جلسات هفتگی استاندار اردبیل در تهران با نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری به منظور ترغیب آنها برای سرمایه‌گذاری در استان، استاندار اردبیل به دیدار محتاج مدیرعامل بنیاد نزاجا رفت.

در این جلسه که دومین جلسه استاندار با این بنیاد بود موضوعات مربوط به سرمایه‌گذاری بنیاد تعاون نزاجا در اردبیل مورد بررسی مجدد قرار گرفت.

در این جلسه مجید خدابخش سایت پادگان اردبیل را فضای مناسب برای احداث مجموعه‌های تجاری، فرهنگی دانست که با فراهم آمدن مقدمات خروج پادگان از شهر این هم دست یافتنی است.

محتاج در مورد سرمایه‌گذاری در سایت پادگان اردبیل اعلام کرد: منتظر انتقال پادگان بعد از طی مراحل قانونی به خارج از شهر هستیم تا بعد از آن برای طراحی مجموعه اقدام شود.

سرمایه‌گذاری در زمینه تولید کاغذ از کاه از جمله موضوعات مورد علاقه بنیاد تعاون است که قرار شد بررسی‌های کارشناسی روی آن انجام پذیرد.

بنیاد تعاون نزاجا یکی از سرمایه‌گذاران مجتمع تولید مشگین‌شهر است.


منبع:فارس

کد مطلب: 355356