توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس:
تغییرات بودجه‌ای نباید مددجویان بهزیستی را تحت تاثیر قرار دهد
پنجشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۰
دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس بر تحرک سریع و هوشمندانه در حوزه‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: این تحرک باید همراه با حمایت بودجه‌ای باشد و با وجود کاهش درآمد دولت در بخش‌های مختلف سقف حمایت از مددجویان بهزیستی باید افزایش نیز یابد.
محمد اسماعیل سعیدی صبح امروز در به گزارش عرش نیوز؛جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی بهزیستی آذربایجان‌شرقی با اشاره به شرایط اجتماعی جامعه اظهار داشت: جامعه در حال گذر بوده و باید با موضوعات روز اجتماعی خود را همراه کرد و برای حل مشکلات جدید چاره‌ای اندیشید.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با پدیده‌هایی چون افزایش جمعیت سالخورده مواجه هستیم که در همین زمینه افزایش مراکز نگهداری سالخوردگان و زنان بی‌سرپرست و بدسرپرست ضروری هست.

وی تحرک سریع و هوشمندانه در حوزه‌های اجتماعی را یادآور شد و تاکید کرد: این تحرک باید همراه با حمایت بودجه‌ای باشد و با وجود کاهش درآمد دولت  در بخش‌های مختلف سقف حمایت از مددجویان بهزیستی باید افزایش نیز یابد.

سعیدی عدم حمایت لازم از افراد آسیب پذیر اجتماعی را زمینه‌ساز مشکلات بزرگ اجتماعی در آینده دانست و گفت: برای حمایت بهتر از این طیف همراهی و همفکری افراددست اندرکار و قانون گذاران ضروری است.

وی با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حوزه بهزیستی خاطرنشان کرد: جدیت کامل در این راستا وجود دارد و جلسات متعدد و کارشناسی در این راستا برگزار می‌شود.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قوانین حمایتی از مددجویان با دقت کارشناسی لازم تصویب و اجرا نشود تبعات اجتماعی فراوانی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: اگر قرار است قانونی اجرا شود و یا قانونی نقض شود باید با نگاه کارشناسی و از دید قشری اجتماعی و پایه‌های اجرایی مردمی همراه شود.

سعیدی تاکید کرد: برای تصویب قوانین حمایتی باید از پائین به بالا حرکت کنیم و با احصاء مشکلات از سطوح اجتماعی به قانون‌گذاری اقدام کرد.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 355752