توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه زاهدان:
توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان در گرو بخش صنعت است
چهارشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۱
امام جمعه زاهدان گفت: توسعه اقتصادی سیستان و بلوچستان به بخش صنعت بستگی دارد و باید با حرکت جهشی بتوانیم در این بخش روی پای خود بایستیم.
به گزارش عرش نیوز؛آیت‌الله عباسعلی سلیمانی امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی با حضور مسئولان کشوری و استانی اظهار کرد: دولت‌هایی در صدد این هستند که تجمیع صنعت را در قالب شهرک صنعتی به وجود آورند تا در انجام زیرساخت‌ها به نوعی صرفه‌جویی در هزینه و در انجام مدیریت هم تمرکز مدیریتی به وجود آورند و این کار بسیار ارزشمندی است.

وی افزود: عنوان شهرک صنعتی برای اکثر مناطق یکنواخت است اما شرایطش برای همه یکپارچه نیست متاسفانه بحث عنوان، شهرت، نام و آوازه در توزیع کالا اثرگذار نیست.

رئیس خانه صنعت و معدن سیستان و بلوچستان هم در این مراسم گفت: امروزه سیستان و بلوچستان هم‌مرز با کشورهای افغانستان و پاکستان بوده که در حقیقت کانون اغتشاشات دنیا هستند و اگر چنانچه هزینه‌ای در این استان شود مضاعف در استان‌های برخوردار جای دوری نرفته است.

سید علی میرحسینی افزود: در حال حاضر استان سیستان و بلوچستان از استان‌های مستعد، کارآمد و جوان کشور است و منابعی که ما در بخش معدن داریم استان را به رنگین کمان صنایع تبدیل کرده است.

وی بیان کرد: زیرساخت‌هایی که در این مدت 30 ساله تامین شده برای نگه‌داشتن آنها هزینه‌های مضاعفی را نیاز داریم.

رئیس خانه صنعت و معدن سیستان و بلوچستان به خدمات چندین ساله مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: محمد یعقوبی مدیری پر توان، جهادگر و درستکار و صدیق بود به صنایع استان خدمت کرد و همیشه درب اتاق وی به روی ارباب رجوع باز بود.

میرحسینی تصریح کرد: مدیرعامل سابق شهرک‌های صنعتی استان، تمام تلاش خود را می‌کرد تا به کارآفرینان و صنایع استان کمک کند.

وی درباره مدیرعامل جدید شهرک‌های صنعتی سیستان و بلوچستان هم گفت: حسینعلی سارانی نیز فردی پر انرژی و خستگی ناپذیر بوده و از خانواده صنعت استان است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 329553