توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
وقتی تلاش ها برای کاهش قیمت خودرو کارساز نمی شود/رکود بازار خودرو در زنجان
دوشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷
علیرغم تلاش های انجام شده برای کاهش قیمت خودرو،رکود در بازار فروش در زنجان دیده می شود.
به گزارش عرش نیوز:

به نقل از موج رسا، قیمت خودرو علیرغم تلاش هایی که در این زمینه صورت گرفته کاهش نیافت و کاهش دو تا سه درصدی نیز برای بازار خودرو کارساز نشد.

اگر چه در استان زنجان نسبت به ماه گذشته خرید و فروش خودرو بهتر شده است، اما هنوز رکود در این زمینه وجود دارد و فروشندگان و خریداران از این موضوع خیلی راضی به نظر نمی رسند.

به نظر می رسد رکود در همه بخش های جامعه رخنه کرده و همه اصناف و قشرها را دربر گرفته است، رکود در بازار خودرو نیز در زنجان مشاهده می شود و به اعتقاد برخی ها، قیمت های اعلام شده از شورای رقابت نیز نتوانسته بازار خودرو را بتکاند و همچنان این بازار با معضلاتی مواجه است.

اگر چه خریداران و فروشندگان همواره به دنبال سود بیشتری هستند اما رکود در بازار خودرو سود و زیان را نیز تحت تاثیر قرار داده است.*کاهش سه درصدی خودرو بازار را تحت تاثیر قرار نداد

بعد از جنجال های زیاد بر سر کاهش قیمت خودرو در کشور این جنجال با کاهش سه درصدی نیز نتوانست بازار را تحت تاثیر قرار دهد، بسیاری از بنگاهداران زنجانی نیز بدون توجه به این موضوع کار خود را انجام می دهند و خرید و فروش های کم خود را با دیدگاه های خود انجام می دهند چرا که هیچ اعتقادی به قیمت های ارائه شده از سوی این شورا را ندارند.

اگرچه افراد بسیاری منتظر کاهش واقعی قیمت خودرو بودند اما اعلام قیمت ها آب پاکی را بر روی دست آنها ریخت و ترجیح دادند پول های خود را در جای دیگری خرج کنند، در حال حاضر نیز رکود در بازار خودرو مردم را دچار سرگردانی کرده است، برخی از مردم زنجان برای خرید خودورهای ارزانتر به تهران و استان هایی که دارای بازار خودرو هستند، مراجعه می کنند.

خودرو

یک شهروند زنجانی در گفت و گو با موج رسا در خصوص قیمت خودرو در زنجان اظهار داشت: قیمت تغییر چندانی نداشته است.

محمد میرزائی با بیان اینکه سه سال پیش خودروی خود را خریداری کرده است، افزود: در حال حاضر بیشتر از سه میلیون نفع میکنم اما نمی توانم خودروی بهتری را خریداری کنم.

وی با اشاره به اینکه وجود دلال در بازار خودرو موجب افزایش قیمت حبابی خودرو در زنجان شده است، افزود:خودرویی که ارزش واقعی آن ۱۲ میلیون تومان است به قیمت ۱۳.۵ میلیون به فروش می رسد.

یک شهروند دیگر نیز کاهش سه درصدی قیمت خودرو را مسخره دانست و گفت: مردم منتظر کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو بودند.

شهروز کلانتری با اشاره به اینکه در مقایسه با سایر کشورها خوردوهایی که در ایران به قیمت ۲۰ تا ۳۰ میلیون به فروش می رسد یک سوم امکانات خودروهای خارجی را ندارد، افزود: متاسفانه بازار خودرو در چند سال گذشته دچار تلاطم جدی شده است.*افزایش بی رویه قیمت خودرو به نفع مردم نیست

وی با بیان اینکه افزایش بی رویه قیمت خودرو به نفع مردم نیست، افزود: باید دولت در این زمینه ورود پیدا کند.

رئیس اتحادیه مشاورین خودرو در زنجان نیز اظهار داشت: افزایش دو تا سه درصدی قیمت خودرو نتوانست بازار را تکان بدهد.

محرمعلی قنبری با بیان اینکه در حال حاضر رکود در بازار خودرو مشاهده می شود، خاطرنشان کرد: وضعیت فروش نسبت به ماه گذشته بهتر شده است، اما هنوز نتیجه رضایت بخش نیست.

وی با اشاره به اینکه خودرویی که ۲۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است کاهش دو درصدی قیمت آن دردی را دوا نمی کند، افزود: مردم خواهان کاهش واقعی قیمت خودرو هستند.

خودرو

این مشاور با بیان اینکه خرید و فروش خودروهای خارجی در حال حاضر بهتر است، افزود: خودروهایی از جمله پرشیا و اس تی فروش بهتری دارند.

وی با بیان اینکه پرشیا در انوع مختلف در حال حاضر بین ۳۵ تا ۴۳ میلیون تومان به فروش می رسد، افزود: اس تی نیز ۳۸ میلیون تومان معامله می شود.

قنبری با اشاره به اینکه در حال حاضر خرید و فروش پراید نیز با ۱۹.۵ میلیون تومان صورت می گیرد، تصریح کرد: خودروی تیبا نیز ۲۳ میلیون تومان خرید و فروش می شود.*نتیجه مذاکرات هسته ای موجب کاهش قیمت خودرو می شود

وی نتیجه مذاکرات هسته ای ایران با گروه ۵+۱ را موجب کاهش قیمت خودرو دانست و افزود: تا زمانی که این مذاکرات به نتیجه نرسد قیمت خودرو کاهش چشمگیری نخواهد داشت.

رئیس اتحادیه مشاورین خودرو در زنجان کمبود قطعات خودرو را نیز از دیگر مشکلات و دلایل گرانی خودرو اعلام کرد و گفت: اگر تولید کارخانجات خودرو افزایش یابد، قیمت خودرو نیز کاهش چشمگیری خواهد داشت.

قنبری با اشاره به اینکه کاهش قیمت خودرو بستگی به تولید و عرضه دارد، افزود: با افزایش تولید، عرضه نیز افزایش یافته و قیمت کاهش می یابد.

گفتنی است، بعد از اعلام دوباره قیمت ‌ها بالاخره تکلیف قیمت انواع خودرو مشخص شد تا شهروندان زنجانی نیز همانند سایر هموطنان خود امید خود را برای کاهش و یا تثبیت قیمت‌ ها از دست بدهند.

در حال حاضر رکود در بازار خودرو در زنجان وجود دارد و مردم و خودرو فروشان منتظر رونق بازار همچون سایر اصناف هستند.
کد مطلب: 306855
 
 


پربازدیدترین