توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر: المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ضامن رونق ورزش قهرمانی است
چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۳
معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش گفت: توجه به المپیاد ورزشی درون مدرسه ای ضامن رونق و گسترش ورزش قهرمانی و همگانی است.
به گزارش عرش نیوز؛مهرزاد حمیدی روز چهارشنبه در مراسم توزیع بسته های ورزشی در بین مدارس استان آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: هدف المپیاد ورزشی فقط ورزش نبوده بلکه افزایش انس دانش آموزان با مدرسه است.

وی هدف از برگزاری این المپیاد را افزایش مشارکت پذیری دانش آموزان، یادگیری مهارت های زندگی و ایجاد نشاط اعلام کرد و افزود: سه میلیون دانش آموز در این طرح شرکت کرده اند.

حمیدی با بیان اینکه این المپیاد با حرکات مکمل ورزشی نیازمند توسعه و تکمیل است، گفت: هدف اصلی آموزش و پرورش مدرسه محور قرار دادن فعالیت هاست.

معاون تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: ما با برگزاری المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای یک الگوی آموزشی و پرورشی را برای فعالیت همگانی ارایه کردیم.

حمیدی با تاکید بر ارتقای جایگاه دبیران تربیت بدنی در مدارس افزود: امروز از المپیاد ورزشی درون مدرسه ای خانواده ها، دانش آموزان و مدیران مدارس راضی هستند.

المپیادهای ورزشی درون مدرسه ای با شعار «تحصیل، تهذیب، ورزش» از 26 مهر سال جاری در مدارس کشور شروع شده و تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

یکهزار و 200 بسته ورزشی به همت وزارت آموزش و پرورش به منظور توسعه و تجهیز امکانات ورزشی مدارس و افزایش نشاط و تحرک در بین دانش آموزان از امروز در مدارس شهری و روستایی آذربایجان شرقی توزیع می شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352656